Szukam porady, specjalisty, który pomoże wyleczyć moją wadę przez którą nie mogę funkcjonować normal

1 odpowiedzi
Szukam porady, specjalisty, który pomoże wyleczyć moją wadę przez którą nie mogę funkcjonować normalnie.

Problem pojawił się już 2-3 lata temu. Po dłuższym spacerze, aktywności typu bieganie, gra w piłkę itp. na następny dzień bolały mnie wewnętrze, zewnętrze strony stopy, podbicia pod palcami oraz palce pomiędzy sobą. Po kolejnych dniach zaczynał się ból w kolanie jednym bądź drugim. I ten schemat często się pojawiał aż bóle w kolanach nie dawały w nocy spać, kolana nie można było wyprostować.

Zrobiłem rezonans obydwu kolan. Wynik - w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej szczelina pęknięcia.
Lekarz zalecił zrzucenie paru kg i operacje jeśli bóle będą co raz częstsze.

Jak rozumiem to przez moją wadę stóp wszystko przechodzi na kolana, więc muszę najpierw uporać się ze stopami. Poniżej wrzucam scany badania u podologa u którego zakupiłem wkładki do butów.
Wkładki pomagały tyle, że mogłem pozwolić sobie na spacery, ale teraz ponownie po dłuższym spacerze pojawia się ból stóp j.w i następnie kolan.

Pisząc pytanie leżę w łóżku z ogromnym bólem obydwóch stóp. Pomaga jedynie okład.
Ból pojawił się wczoraj. Wystarczyło, że byłem „dłużej” na nogach niż na codzień gdzie praktycznie mam prace siedząca.
Próbowałem rozmasowac piłeczka od tenisa i jest jeszcze gorzej.

Czy to może być zapalenie rozciegna ?

Boli mnie po zewnętrznych, wewnętrznych stronach całej stopy. Cała dookoła.
Dzień dobry mogę podać kilka możliwych przyczyn bólu stóp i kolan, które opisujesz:

Nadmierna obciążenie stóp: Długotrwałe stanie na nogach lub wykonywanie aktywności fizycznych bez odpowiedniego wsparcia dla stóp może prowadzić do bólu stóp i kolan.
Wada biomechaniczna stóp: Wkładki ortopedyczne mogą pomóc w poprawieniu biomechaniki stóp i rozkładzie obciążenia, ale w niektórych przypadkach mogą być konieczne bardziej zaawansowane rozwiązania, takie jak specjalnie dostosowane wkładki ortopedyczne lub buty ortopedyczne.
Zapalenie rozcięgna podeszwowego: Zapalenie rozcięgna podeszwowego (łac. fasciitis plantaris) może powodować ból na spodzie stopy, zwłaszcza przy pierwszych krokach po przebudzeniu rano.
Przeciążenie i kontuzje stóp i kolan: Intensywne ćwiczenia, bieganie lub niewłaściwe obuwie mogą prowadzić do przeciążenia i kontuzji stóp i kolan.
Nadmierne obciążenie stawów kolanowych: Jeśli występuje nieprawidłowa biomechanika stóp, może to prowadzić do nadmiernego obciążenia stawów kolanowych, co może powodować ból i uszkodzenia łąkotek.
Inne schorzenia ortopedyczne: Istnieje wiele różnych schorzeń i urazów ortopedycznych, które mogą prowadzić do bólu stóp i kolan.
Aby dokładnie ustalić przyczynę bólu stóp i kolan oraz dostosować odpowiednie leczenie, konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, takim jak ortopeda lub fizjoterapeuta. Badania dodatkowe, takie jak badania obrazowe (np. rezonans magnetyczny), mogą być potrzebne do dokładnej diagnozy.

W międzyczasie, aby złagodzić ból, możesz spróbować:

Unikać długotrwałego stania na nogach.
Stosować lodowate okłady na bolące miejsca przez 15-20 minut kilka razy dziennie.

Ograniczyć intensywne ćwiczenia, które mogą nasilać ból.
Regularnie ćwiczyć rozciągające ćwiczenia na stopy i kolana, jeśli zaleci to lekarz lub fizjoterapeuta.
Pamiętaj, że tylko lekarz lub fizjoterapeuta może dokładnie ustalić przyczynę i dostosować leczenie, więc jak najszybciej umów się na wizytę u specjalisty.