Szukam dietetyka dla cukrzyka z niewydolnościa nerek

3 odpowiedzi
Szukam dietetyka dla cukrzyka z niewydolnościa nerek
Konieczna będzie dieta nie tylko cukrzycowa ale także o obniżonej ilości niektórych białek. Tylko podczas indywidualnej wizyty można ustalić szczegóły postępowania dietetycznego

Dzień dobry, postępowania w obu jednostkach chorobowych można połączyć, najlepiej ustalić plan żywieniowy z odpowiednim specjalistą. zapraszam serdecznie do kontaktu w wiadomości prywatnej.
W przypadku niewydolności nerek ważne jest, aby zachować odpowiednie proporcje składników odżywczych i dostosować poziom wody i soli w diecie. Osoby z niewydolnością nerek powinny ograniczać ilość białka, szczególnie białka pochodzenia zwierzęcego, ponieważ przekształcanie białka w organizmie wymaga dużej ilości wody i może obciążać nerki. Należy również unikać produktów zawierających dużo soli, ponieważ może to powodować zatrzymywanie się płynów i zwiększenie obciążenia nerek.

Inne zalecenia dietetyczne dla osób z niewydolnością nerek to m.in.:

ograniczenie ilości fosforu w diecie, który może gromadzić się w organizmie i powodować uszkodzenie nerek
ograniczenie ilości węglowodanów prostych i cukrów dodanych
zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie
unikanie produktów zawierających laktozę, jeśli występuje nietolerancja laktozy