Szanowni Specjaliści, Boli mnie kostka od 7 tygodni, ból jest epizodyczny i umiarkowany, ale utrud

13 odpowiedzi
Boli mnie kostka od 7 tygodni, ból jest epizodyczny i umiarkowany, ale utrudnia komfortowe chodzenie. Nie bylo momentu, zebym zle stanęła. Problem zaczął się po dlugim spacerze w zimny dzień w krótkich skarpetkach i adidasach (kostka odkryta). Jestem osobą trenującą biegi przeszkodowe + treningi siłowe z własną masą ciała, jednak ból zacząl się 6 dni po ostatnim treningu. 8 miesiecy temu z okolic kostki wyciągnęłam kleszcza (choc nie wiem czy moze to miec z tym związek).
Ból jest niekiedy trudny do zlokalizowania - kostka/nad kostką/pod kostką.
Byłam u lekarza, który stwierdzil, że leki przeciwbólowe wystarcza. Kazał brać 1/2 tabletki mig 2x dziennie. Bezskutecznie. Stosowałam maść Urazil i Ibuprom sport spray, lecz także bez efektów. Od 6 dni smaruję kostkę mascią Dolgit. Widac bylo lekką poprawę, ale teraz znowu jest to samo.
Co to może być i co moge jeszcze z tym zrobić? Kiedy wrócić do trenowania?
Dodam ze lekarz nie chcial wystawić skierowania na przeswietlenie ze względu na to, ze kostka nie puchnie, nie sinieje ani nie jest zaczerwieniona.
Proszę o pomoc.
Z poważaniem
Dziewczyna, lat 16
Jeżeli jest Pani osobą aktywną to może być to sztywność powięzi którą należy uwolnić przez odpowiednie tarcie proszę poszukać terapeuty w Pani mieście pracującego na powięzi jeżeli nie będzie poprawy lekarz lub fizjoterapeuta robi Usg w celu sprawdzenia czy nie ma jakiś mikrourazów lub zbiorników płynu w stopie

Dzień dobry, przyczyn takich dolegliwości może być wiele. Być może powięź jak napisał mój przedmówca, być może przeciążenia związane ze sposobem obciążania stopy. Polecam umówić się na wizytę do fizjoterapeuty, który zbada i zróżnicuje poszczególne struktury, oceni statykę ciała i ruch w stawie. Niestety na odległość ciężko postawić konkretną diagnozę. Pozdrawiam!
Jeśli chodzi o kostkę nie widząc jej i bez zbadania, na odległość stwierdzić można z Pani opisu, że wystąpiło jakieś przeciążenie, spięcie struktur które może powodować ból przy pewnych czynnościach. Również zalecam udać się na badanie diagnostyczne do fizjoterapeuty, który spróbuję znaleźć przyczynę i zaleci postępowanie fizjoterapeutyczne. Bez badania przyczyn bólu może być wiele.
Witam serdecznie
Zgodzę się z komentarzami moich kolegów. Brak głównych składowych czynników stanu zapalnego dobrze rokuje ale bez konsultacji fizjoterapeutycznej ciężko jest stwierdzić co dokładnie jest przyczyną bólu kostki. Polecam odwiedzić specjalistę w zakresie terapii manualnej bądź Osteopatę - napewno przeprowadzą badanie funkcjonalne i dobiorą odpowiednią terapie do Pani dysfunkcji / przeciążenia ....bez wizyty u fizjoterapeuty to tak jakbyśmy wróżyli z fusów ....
pozdrawiam
Dzień dobry,
przeprowadzam rocznie kilkaset badań stóp i gro z nich motywowane jest bólem kompleksu, o którym Pani wspomina podczas aktywności fizycznej. Rozwiązanie zwykle jest bardzo proste tak jak i przyczyna, która zwykle leży w niestabilności stawu skokowego i koślawym ustawieniem kości piętowej. Wada ta powoduje mikrourazy w obrębie aparatu stawowego i finalnie bóle. Urazy wywołane koślawością przypominają mikro skręcenia. Proponuję rozpocząć od najprostszej i z reguły bardzo skutecznej diagnostyki chodu. Ja osobiście bazuję na diagnostyce podobarometrycznej tzw. badania komputerowe oraz diagnozie fizykalnej (oględziny stopy i stawów skokowych). Jeśli wyjdzie wada o której wspominam z reguły wystarczy wykonać wkładki termoplastyczne oraz uzupełnić terapię o odpowiednie ćwiczenia. Zalecam stosowaną z dużym powodzeniem przeze mnie metodykę ćwiczeń wg. koncepcji dynamiki spiralnej.
Jak mieszka Pani w Warszawie lub okolicach zapraszam na konsultację i badania.
Pozdrawiam.
A ja dorzucę cos z innej bajki... ad kleszcza zrobiłbym badanie na borelioze. Druga sprawa która może być związana ze zmieniającym sie bolem w stawie (jednak często są to rozne stawy w całym ciele) to nietolerancja pokarmowa na np nabiał lub produkty pszenne, węglowodany... aby to określić (ale nie tylko to. Może przyczyna jest zupełnie błacha) pomocna będzie wizyta u fizjoterapeuty z metodą P-DTR. POZDRAWIAM
Czy zauważyła Pani jakiekolwiek objawy dodatkowe z regionu wyższych pięter ciała tzn. kolano, biodro, kręgosłup lędźwiowy?
Pozdrawiam Piotr Iberhan
Przede wszystkim należałoby przeprowadzić rzetelne badanie funkcjonalne u fizjoterapeuty, ponieważ przyczyn może być wiele. Od przeciążeń mięśniowo-powięziowych, aż po obciążenia nerwów obwodowych lub korzeni nerwowych w kręgosłupie. Jeżeli jest to problem neurologiczny, to stosowanie leków miejscowo (np. maści) może nie pomagać. Poza tym, rzeczywiście warto zrobić test na boreliozę. Nie koniecznie będzie ona przyczyną tych dolegliwości, ale wcześnie wykryta pozwoli oszczędzić sobie wielu cierpień na przyszłość.
Dzień dobry
Nie czytałem poprzednich wypowiedzi- takie sytuacje muszę zobaczyć fizycznie, dotknąć i najprawdopodobniej zastosować metodę Mulligana + kinesiotaping. Proszę szukać terapeuty tych metod.
Udac się do fizjoterapeuty, żeby przebadał manualnie. Pozdrawiam.
Diagnostyka RTG i usg stawu oraz badanie stabilności stawu konieczne lekarz ortopeda zleci badania oceni stan kliniczny ,po badaniach fizjoterapeuta i leczenie fizykoterapeutyczne.
Zalecałbym skorzystanie z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.
Dzień dobry,

przed konsultacja fizjoterapeutyczna warto jest wykonać dynamiczne badanie USG i konsultacja ortopedyczna. Przyczyn dolegliwości bólowych może być wiele, np. stopa płasko koślawa lub przeciążenie stabilizatorów stawu skokowego - w wyniku dysbalansu mięśniowego?
Przeciwbólowo można wykonać elektroterapię np. terapia radiofalowa ukierunkowana i laseroterapia np. laser wysokoenergetyczny HIL POWER 10 Wat.
Zapraszam na konsultację.

Z poważaniem

mgr Wojciech Szulborski
PWZ 43025
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.