Szanowni lekarze od wiosny mam problemy ze zdrowiem. Na wiosne przeszedłem infekcje gardła, nie wiem

1 odpowiedzi
Szanowni lekarze od wiosny mam problemy ze zdrowiem. Na wiosne przeszedłem infekcje gardła, nie wiem czy to był koronavirus czy zwykłe przeziębienie. Nie miałem temperatury ale miałem duszności. Zostałem skierowany na rtg klatki piersiowej ale nic szczególnego nie wykazało, dla pewności zostałem skierowany na tomografię płuc z kontrastem. Tomografia nic nie wykazała poza guzkami tarczycy.
Po tomografi mój stan się pogoszył trafiłem do szpitala. Bardz bolały mnie oczy, miałem suchość w gardle i szum w uszach. Stwierdzono niski poziom elektrolitów i odesłano do poradni endokrynologicznej. Zrobiono mi badania hormonów, które były jak się okazało w normie. Z tygodnia na tydzień mój stan się pogarsza mam problem z oczami i z brakiem dostatecznej ilości śliny oraz szumem w uszach. Trafiłem do okulisty który zrobił mi test Schirmera. Wynik badania 3mm czyli za mało łez. Zrobiono mi mi też test z zielenią lizaminy, który nie wykazał uszkodzeń w oczach. W tak zwanym międzyczasie zaczęło mnie boleć jedno kolano. Kolano to pobolewa mnie kilka razy dziennie. Pozostałe stawy strzelają ale nie bolą. Ciągle mam flegme w krtani oraz chrupanie podczas przełykania jedzenia i śliny. Ślina która wydziela się jest pienista a czasami lepka. Rano czuję suchość w oczach i ustach, język jest szorstki i biały. Nadmienię że wyniki badań krwi, morfologia jest w normie. Wyniki badań moczu w normie. Miałem zlecone przez reumatologa badania przeciwciał ANA. Badania te wykonałem w dwóch niezależnych laboratoriach. Zarówmo w jednym jak i drugim laboratorium badania wyszły ujemne. Czynnik RF ujemny, OB i CRP w normie, anty CPP w normie. Nie wiem co mi dolega? Czy to zespół Sjogrena czy może coś innego, nowotwór krtani? Przyznam szczerze że już nie wyrabiam psychicznie. Bardzo proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Jeśli Pan jeszcze nie był u laryngologa ,to proponuję do niego się zwrócić. Laryngolog powinien ocenić ślinianki. Czesław Drozd reumatolog