Szanowni lekarze od wiosny mam problemy ze zdrowiem. Na wiosne przeszedłem infekcje gardła, nie wiem

1 odpowiedzi
Szanowni lekarze od wiosny mam problemy ze zdrowiem. Na wiosne przeszedłem infekcje gardła, nie wiem czy to był koronavirus czy zwykłe przeziębienie. Nie miałem temperatury ale miałem duszności. Zostałem skierowany na rtg klatki piersiowej ale nic szczególnego nie wykazało, dla pewności zostałem skierowany na tomografię płuc z kontrastem. Tomografia nic nie wykazała poza guzkami tarczycy.
Po tomografi mój stan się pogoszył trafiłem do szpitala. Bardz bolały mnie oczy, miałem suchość w gardle i szum w uszach. Stwierdzono niski poziom elektrolitów i odesłano do poradni endokrynologicznej. Zrobiono mi badania hormonów, które były jak się okazało w normie. Z tygodnia na tydzień mój stan się pogarsza mam problem z oczami i z brakiem dostatecznej ilości śliny oraz szumem w uszach. Trafiłem do okulisty który zrobił mi test Schirmera. Wynik badania 3mm czyli za mało łez. Zrobiono mi mi też test z zielenią lizaminy, który nie wykazał uszkodzeń w oczach. W tak zwanym międzyczasie zaczęło mnie boleć jedno kolano. Kolano to pobolewa mnie kilka razy dziennie. Pozostałe stawy strzelają ale nie bolą. Ciągle mam flegme w krtani oraz chrupanie podczas przełykania jedzenia i śliny. Ślina która wydziela się jest pienista a czasami lepka. Rano czuję suchość w oczach i ustach, język jest szorstki i biały. Nadmienię że wyniki badań krwi, morfologia jest w normie. Wyniki badań moczu w normie. Miałem zlecone przez reumatologa badania przeciwciał ANA. Badania te wykonałem w dwóch niezależnych laboratoriach. Zarówmo w jednym jak i drugim laboratorium badania wyszły ujemne. Czynnik RF ujemny, OB i CRP w normie, anty CPP w normie. Nie wiem co mi dolega? Czy to zespół Sjogrena czy może coś innego, nowotwór krtani? Przyznam szczerze że już nie wyrabiam psychicznie. Bardzo proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Jeśli Pan jeszcze nie był u laryngologa ,to proponuję do niego się zwrócić. Laryngolog powinien ocenić ślinianki. Czesław Drozd reumatolog

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Danuta Kobus

Danuta Kobus

Nefrolog, Internista

Warszawa

umów wizytę
Beata Miaśkiewicz

Beata Miaśkiewicz

Laryngolog, Audiolog, foniatra, Laryngolog dziecięcy

Warszawa

umów wizytę
Anna Górniak-Rzeźnicka

Anna Górniak-Rzeźnicka

Pulmonolog, Internista

Warszawa

umów wizytę
Tomasz Sasinowski

Tomasz Sasinowski

Ortopeda, Specjalista medycyny estetycznej

Legionowo

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 8 pytań dotyczących: badania diagnostyczne

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.