Syn 3 lata urodził się z Rozszczepem Zamkniętym Kości Krzyżowej i Zakotwiczeniem Rdzenia w Tłuszczak

4 odpowiedzi
Syn 3 lata urodził się z Rozszczepem Zamkniętym Kości Krzyżowej i Zakotwiczeniem Rdzenia w Tłuszczaku. W listopadzie 2018 r, przeszedł operację odkotwiczenia rdzenia kręgowego. Rozwija się prawidłowo, mamy jednak problem z pęcherzem neurogennym. Ma czucie w pęcherzu (jeszcze sika w pieluchę albo siedzi na nocniku), sygnalizuję chęć robienia kupy. Miał urodynamikę przed operację, pęcherz wysokociśnieniowy, jednak badanie nie za dużo pokazało, bo strasznie krzyczał, nie wiadomo, czy było miarodajne. Pęcherz z dwóch rezonansów wychodzi duży. Sika strumieniem przerywanym, zawsze ma zalegania po mikcji, jednak nigdy nie miał zakażenia układu moczowego, więc jakoś musi opróżniać ten pęcherz. Szukam specjalisty, który pomógł by mi w rehabilitacji pęcherza u Piotrusia i ewentualnej elektrostymulacji pęcherza, albo doradziłby coś w tej kwestii. Każda pomoc jest dla nas ważna!
W tym przypadku leczenie zachowawcze jest bardzo indywidualne i trudne o jednoznaczny tor rehabilitacyjny.
Możliwa jest pomoc poprzez zabiegi osteopatyczne. Jednak podkreślam to jest bardzo indywidualny proces chorobowy.
Zapraszam na konsultacje

Można zacząć metoda np zapisywania godz kiedy dziecko oddaje mocz i przed ta godz proszę naciskać delikatnie pęcherz. Jeżeli fizykoterapia to proponuje galwanizacje pecherza moczowego .W ten sposób przywracamy automatyzm pęcherza moczowego.
Witam serdecznie. Osobiście zacząłbym od pracy z mięśniami dna miednicy w przypadku państwa syna mogło dojść do lekkiego porażenia tych mięśni co za tym idzie syn ma przerywane oddawanie moczu (syn jue jest w stanie ich w pełni kontrolować) Osobiście pokusiłbym się o stymulacje mięśni dna miednicy są do tego odpowiednie elektrody ew. można nabyć taki sprzęt żeby był indywidualny dla państwa syna. Sama praca na piłce gimnastycznej (w pozycji siedzącej tak aby krocze było stymulowane przez piłkę) powinno też przynieść pozytywne rezultaty.
Opcji jest wiele, ale zacząłbym od tego co wyżej opisałem, żeby mogli państwo dużo zrobić w pieleszach domowych - czyli najbardziej komfortowych warunkach dla państwa syna ????
UCK w Gdańsku posiada specjalistę, który zajmuje się takimi przypadkami. Wykonują elektrostymulacje i różne inne zabiegi fizjoterapeutyczne w tym zakresie.