Syn (23msc) miał podcinane wędzidelko w znieczuleniu ogólnym, założono dwa szwy rozpuszczalne. Rucho

4 odpowiedzi
Syn (23msc) miał podcinane wędzidelko w znieczuleniu ogólnym, założono dwa szwy rozpuszczalne. Ruchomość języka jest nadal ograniczona, syn nie moze wysuwać języka, a jeden szew jeszcze tam jest - jutro mijają dwa tygodnie od zabiegu. czy jest możliwość że szew przyrósł? czy takie szwy mogą przyrosnąć/wrosnąć? jak możemy wspomóc jeszcze pracę języka? obecnie masujemy wedzidelko i podnosimy jezyk do góry po bokach. niestety wizyta kontrolna u chirurga zostala odwalana ze wzgledu na sytuację epidemiologiczną.
dziękuję.
Dzień dobry, można określić obecny stan oraz rodzaj ćwiczeń po zadaniu szczegółowych pytań.Zapraszam na konsultacje on-line.Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry.
Samo podciecie nie daje efektu. Powinniscie Panstwo w 3 dobie po podcięciu udac sie do logopedy i byc poinstruowani co i jak zrobić, aby wędzidełko się nie zrosło. Masaże ok. Natomiast jeszcze pozostaje kwestia wykonywania odpowiednich ćwiczeń. Oczywiście na miarę możliwości dziecka.
Dzień dobry,
zwykle sotosuje się szwy używając nici wchłanianych, które nie wymagają usuwania. Po wygojeniu się rany, szwy rozpuszczalne ulegają biodegradacji. W efekcie dochodzi do ich samoistnego zniknięcia. Samo przeprowadzenie zabiegu nie jest gwarancją uzyskania sukcesu. Po zabiegu konieczne są bowiem ćwiczenia.
Podaje propozycję;
-masaż - delikatnie masujemy palcem, przesuwając palcem od dołu do góry, ustawiając czubek języka w kierunku podniebienia,
-czubek języka dotyka wałka dziąsłowego, -naśladowanie picia mleka przez kotka,
-czubek języka utrzymuje się na wałku dziąsłowy przez kilka sekund,
- lizanie lizaka, lodów.
Proszę wykonywać ćwiczenia przed lustrem. Ważne aby ćwiczyć systematycznie.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, podcięcie wędzidełka u prawie dwulatka powinno być poprzedzone ćwiczeniami z logopedą, aby po podcięciu dziecko potrafiło wykonywać ruchy językiem. Należy wykonywać ćwiczenia języka oraz masaż wędzidełka już od 3 dnia po zabiegu. Jeżeli chodzi o szwy, to może tak się zdarzyć, że szef się nie rozpuści, mimo że jest rozpuszczalny - miałam taki przypadek.