Suche oko,męty,gorszy wzrok pytanie do dobrego specjalisty

5 odpowiedzi
od około 15 lat mam w oczach męty.2 lata temu wykryto u mnie cukrzycę typ 2.teraz zacząłem trochę gorzej widzieć,mam chyba więcej tych męt i mam uczucie piasku pod górną powieką.lekarz stwierdził że mogę mieć suche oko i przepisał abym brał krople Thaloz Duo lub Hyal Drop, a na męty powiedział że mogę sobie wykupić Vitreo lub Vitroft.które z tych kropli będą lepsze na suche oko,a które lepsze na męty.a może całkiem coś innego byście mi zalecili.bardzo proszę o porady.mam 45 lat ,105 kg.mężczyzna.cukrzyca,nadciśnienie,nerwica.
Najczęstszą przyczyną postrzegania mętów przed oczyma w wieku średnim nie jest ich faktyczna obecność, a początek starczowzroczności. Zgodnie z optyką widzenia, obrazowanie zmian w ciele szklistym w oczach starczowzrocznych jest nieco silniejsze niż w oczach ze sprawną akomodacją, czytaj - młodszych. Polecam wyprawę do ortoptysty. Wymienione preparaty to suplementy diety i ich stosowanie jest raczej aktem wiary niż skuteczności. Z kropli do oczu, pewne właściowości ograniczające postęp zwyrodnienia ciała szklistego ma Clarastill, przyjmowany 2xdziennie (dostępny bez recepty)

Przede wszystkim powinien Pan włożyć szczególnie dużo wysiłku w odpowiednie uregulowanie cukrzycy i spadek wagi. Wtedy poprawi się stan ogólny, samopoczucie i stan okulistyczny! Suplementy i kropne nawilżające nie przyniosą spektakularnych efektów. Powodzenia
Ma Pan krople na suchość oczu a nie na mety.Vitroft jest dobry na męty.Proponuję badania angiografii fluresceinowej siatkówki obu oczu i wynikiem do okulisty.
Okulista
Dzień dobry
Jest Pan młodą osobą , z dość licznymi obciążeniami jak nadciśnienie tętnicze , cukrzyca, nadwaga co może mieć bezpośrednie przełożenie na stan oczu. Ostrość wzroku możę zmieniać się w zależności od poziomu cukru , skoków ciśnienia tętniczego. Prawdą jest w takich sytuacjach może też zwiększyć się ilość mętów w ciele szklistym. Niezależnie od wszystkiego w każdym przypadku należy przeprowadzić dokładne badanie okulistyczne z oceną dna oczu , stanu ciała szklistego i soczewki. Warto też wykonać badanie USG w celu wykluczenia wykluczenia ewentualnych zrostów pomiędzy ciałem szklistym a siatkówką. Co do kropli to pierwsze z nich łagodzą objawy suchego oka, drugie zaś poprawiają metabolizm ciała szklistego.
Alicja Błażej-Waśkiewicz
Witam , nazwiększoną ilośc mętów radziłabym Calcium 500 , rutinoscorbin , Vitroft ale te od 15 lat niestety się nie wchłoną . Cukrzyca rzadko daje zmiany oczne po takim czasie tzn po 2 latach.Obnizenie ostrości wzroku moze być związane ze szkłami ,moze je trzeba zmienic? .uczucie piasku moze być wynikiem stanu zapalnego , wspomniane leki mogą je łagodzić ale nie mają związku z mętami, w aptece jest lek Homeoptic bez recepty który moze złagodzić doleglwości pozdrawiam