Stwierdzono u mnie w dzieciństwie ,,paluch koślawy,, potem ,, płaskostopie,, i koślawość kolan lekką

3 odpowiedzi
Stwierdzono u mnie w dzieciństwie ,,paluch koślawy,, potem ,, płaskostopie,, i koślawość kolan lekką.Będąc dzieckiem nie byłam świadoma jakie to przyniesie skutki i stosowałam się do rehabilitacji ale aparatów na palce nie nosiłam zawsze przez co płaskostopie się rozwinęło a także te kolana,Chciałabym wiedzieć od czego zacząć leczenie i jak po kolei zadbać o to ponieważ mam 23 lata odczuwam ból przy chodzeniu, bolą mnie stawy, łydki chciałabym by ktoś mnie poprowadził by ustalić leczenie i je zacząć.Myślałam o zaupie wkładek ortopedycznych wyprofilowanych właśnie na paluch, stopę i płaskostopie. Czy mogłabym Państwa prosić o radę dziękuję i pozdrawiam ;)
Paluch koślawy wymaga leczenia operacyjnego. Ortezy nie są w stanie skorygować deformacji. Płaskostopi, koślawość stępu i kolan można skorygować wkładkami: metatarsalnymi w zakresie płaskostopia poprzecznego, supinacyjnymi - w zakresie podłużnego). Najlepiej wykonać wkładki indywidualne na podstawie badania podograficznego. W internecie znajdzie Pani w większych miastach firmy, które się tym zajmują

Jestem lek.wet, nie pomogę
Droga Pani,
objawowy paluch koślawy wymaga w zależności od stopnia zaawansowania leczenia operacyjnego.
Napewno ulgę przyniosą Pani dobre wkładki ortopedyczne.
Należało by się dokładnie przyjrzeć i zbadać Pani kończyny, ocenić co jest problemem i wdrożyć odpowiednie leczenie.