Strach Przed Zobowiązaniem. Głównie chodzi o rodzinę i dziecko. O zobowiązanie finansowe na 25 lat ż

2 odpowiedzi
Strach Przed Zobowiązaniem. Głównie chodzi o rodzinę i dziecko. O zobowiązanie finansowe na 25 lat życia dziecka i współutrzymanie małżonki w sytuacji jak zdrowie jest słabe, słabe są możliwości zarobkowe, duży permanentny stres w pracy, brak dostosowania zajęcia do osobowości, spora liczba lat bezrobocia, niska przyszła emerytura. Jak zmienić coś co się wydaje niemożliwe. Czy w wieku 44 lat można jeszcze założyć rodzinę bez poważnego uszczerbku na słabym już zdrowiu? Jak sobie psychicznie poradzić w strachu przed zobowiązaniem finansowym, organizacyjnym, technicznym życia w związku i rodzinie? Trzeba brać ster życia, to trochę biorę ale to są wszystko małe kroki a czas goni nieubłaganie. Gdyby chociaż byłą dobra sensowna praca, ale szukam takiej szmat czasu a będąc osobą lękową ciężko o taką bo jest konkurencja. Czy jak wiecej zarobie pieniedzy czy zmieni sie moj strach przed zobowiazniem?
Dzień dobry. Wiek 44 lata jest jak najbardziej dobry do zakładania rodziny, zarówno po raz pierwszy, jak i do wejścia w drugi związek kohabitacyjny lub małżeński. Mam pacjentów, którzy mają nowe związki w wieku 50-ciu i 60-ciu lat. Proszę przepracować swoje niepokoje krok po kroku ze specjalistą, a na pewno wszystko z czasem się ułoży. Powodzenia.

Dzień dobry,
Przed Panem droga do realizacji marzeń i bycia w związku. Praca nad sobą na pewno pomoże w zmniejszeniu lęku przed niepowodzeniem oraz w odnalezieniu lepszych metod radzenia sobie w trudnych dla Pana sytuacjach. Na pewno przyda się pomoc i wsparcie profesjonalisty, który pomoże zmienić utarte ścieżki.