Stopa (puchniecie)

4 odpowiedzi
Witam. Poszukuję pomocy. Mam problem ze stopą. Kiedyś będąc dzieckiem miałam prawdopodobnie złamaną stopę ponieważ na przeswietleniu widać odlamana część kości. Ból odczuwalny jest po dłuższym staniu na nogach, ale większym problemem jest to, iż stopa jest dużo grubsza od drugiej. Palce są tak spuchniete, że powoli zaczynają powstawać odciski między palcami od nacisku jednego palca na drugi. Jeśli chodzi o buty na wyższym obcasie, to tylko i wyłącznie mogę o tym pomarzyć. Co mogę z tym zrobić? Szukam ortopedy który naprawdę chciałby mi pomóc i od którego nie otrzymam odpowiedzi jak dziś :"źle Pani użytkuje stopę, nic z tym nie zrobię ".
Witam.
Ze względu na duży potencjał zrostu kostnego u dzieci mało prawdopodobne jest to, że opisywane zmiany w Rtg są następstwem złamania. Opisywany przez Panią fragment kostny może być kością dodatkową (co w obrębie stopy nie jest rzadkie, zwłaszcza w zakresie kości łódkowatej) lub skostnieniem okołostawowym (pourazowym lub świadczącym o obecności zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych). Asymetria obrzęku pozwala wstępnie wykluczyć etiologię kardiologiczną (niewydolność serca). Należy zatem skupić się na ocenie naczyniowej i ortopedycznej tła dolegliwości. W pierwszej kolejności sugerowałbym wykonanie badania Usg doppler kończyny celem oceny naczyniowej i tomografii komputerowej stopy celem oceny tkanki kostnej. Jeżeli przyczyna Pani dolegliwości po tych badaniach nie zostanie ustalona w następnej kolejności wskazane jest wykonanie badania Usg stopy lub rezonansu magnetycznego z oceną tkanek miękkich. Pozdrawiam. Michał Towstyga.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Prawdopodobnie zaburzenia troficzne po zastarzałym urazie stopy. Wskazana konsultacja chirurga naczyń. Do rozważenia zaopatrzenie wkładkami indywidualnymi do obu butów (!) (przygotowywanymi na podstawie badania podograficznego). Buty na wyższym obcasie raczej niewskazane (obcas max 3 cm). Nie podejmować leczenia operacyjnego - duże ryzyko jeszcze większego zaburzenia trofiki
Dziękuję za pytanie.
Opisane przez Panią objawy mogą wynikać z przebytego w przeszłości urazu stopy. Ich przyczyna może jednak leżeć gdzie indziej np. po stronie chorób naczyniowych lub chorób o charakterze zapalnym. W celu rzetelnej oceny klinicznej zapraszam na wizytę w poradni (Komorniki k. Poznania). Proszę zabrać ze sobą dotychczasowe badania.

z wyrazami szacunku
dr n. med. Paweł Zalita
Zalecam konsultacje ortopedyczną, wykonanie rtg obu stóp na stojąco w projekcjach AP+bok i dalsze zalecenia

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.