Stara wiadomość wklejam jeszcze raz bo prawdopodobnie nie odpowiada tu tylko jeden Okulista: "Mam pr

2 odpowiedzi
Stara wiadomość wklejam jeszcze raz bo prawdopodobnie nie odpowiada tu tylko jeden Okulista: "Mam problem z oczami otóż najwięcej sprawiają kłopotu przed komputerem a przy nim pracuję więc jest to dla mnie duży problem widać to za każdym razem na jasnym świetle np. gdy przeglądam jakąś białą jasną stronę internetową przed oczami mi latają jakieś czarne nitki (to akurat też przeszkadza poza korzystaniem z komputera), na ekranie widzę również jakieś przeźroczyste kropki są zawsze obok siebie, oraz masę naprawdę drobnych iskierek poza tym mam jakąś drobną grudkę pod lewą powieką czuć ją tylko palcem oko nie jest zaczerwienione, oczy są często spuchnięte i czasem rano po przebudzeniu się są posklejane śpiochami/ropą. Czy to coś poważnego i co bym miał powiedzieć okuliście żeby szybko zdiagnozował o co chodzi. Te wszystkie rzeczy widać również na niebie ogólnie na jasnych powierzchniach najczęściej. I jak już wspomniałem naprawdę dużo czasu spędzam przed monitorem komputera. Kupiłem krople tears again i o ile oczy nie są tak suche to jednak problem z tym wszystkim co widzę nie znikł."

Nowa wiadomość: Zauważyłem też, że raz na jakiś czas w nocy jak kładę się spać to mam przed okiem myślę że lewym jasną plamkę najlepiej ją widać gdy się mruga oczami ale jest ona widoczna również przy otwartych oczach trochę zasłania widok mam wtedy zgaszone światła oczywiście i w pokoju jest ciemno. Po jakichś 10 minutach plamka z jasnej zrobiła się ciemniejsza aż znikła i wróciło wszystko do normy, jednak bardzo mnie to zmartwiło. Czy możecie mi polecić jakieś dobre krople do oczu? lub co mogę z tym fantem zrobić żeby to się jakoś unormowało o ile się da. Pozdrawiam Artur
Należy sprawdzić stan siatkówki, czyli wykonać badanie dna oka i Ew. USG? Te czarne plamki, które pan opisuje, to męty ciała szklistego - można spróbować zmniejszyc ich ilośc stosując suplementy w kapsułkach lub kroplach. ISkierki są bardziej niepokojące. Problem jest złożony (grudka, wydzielina), wiec wymaga konsultacji okulistycznej.

Opisywane objawy (czarne plamki) wygladaja na męty w ciele szklistym, iskierki moga swiadczyc o problemie z siatkówką (czy ma Pan krotkowzrocznosc?), a spiochy mogą świadczyć o suchym oku.
Generalnie - trzeba sie udac na pelne badanie okulistyczne.
pozdr
JJ