Stan po artroskopowym szyciu obrąbka stawu barkowego. Tydzień temu przeszedłem zabieg szycia obrąbk

5 odpowiedzi
Stan po artroskopowym szyciu obrąbka stawu barkowego.
Tydzień temu przeszedłem zabieg szycia obrąbka z użyciem 3 kotwic stabilizujących.
Ortezę mam nosić przez 5 tygodni.
Po jakim czasie mogę wprowadzić rehabilitacje? SLAP stopnia II, bez uszkodzenia ścięgna m. dwugłowego.
Terapia manualna delikatnymi technikami oraz ćwiczenia innych okolic niż operowana powinnno się wprowadzać już w 1,2 dobie po zabiegu. zabiegi fizykalne poprawiające ukrwienie i regenerację również wprowadza się jak najszybciej.

Witam.
W opisanym przez Pana przypadku rehabiltacja powinna rozpocząć się najszybciej jak to możliwe. Zaleca się rozpoczęcie zabiegów już w 1-2 dobie po artoskopii.
Pozdrawiam
Zgadzam się z opiniami kolegów po fachu- tzn. pracę manualną należałoby rozpocząć jak najszybciej po zabiegu. Powinna być ona oczywiście dostosowana do etapu gojenia tkanek. Na początku jest to praca bardzo delikatna, jednak niezbędna do pełnego powrotu do zdrowia po zabiegu. Pozdrawiam. A. Kozińska
Dzień dobry,
Jak już wspomnieli koledzy fizjoterapię należy rozpocząć natychmiast. Informacja taka powinna być podana już na etapie leczenia szpitalnego. Jeżeli lekarz prowadzący nie informował o postępowaniu pooperacyjnym warto się do niego odezwać w celu ustalenia planu działania.

Pozdrawiam
Rehabilitację pod okiem fizjoterapeuty można rozpocząć już dzień po zabiegu, terapia manualna + odpowiednio dobrane ćwiczenia do każdego etapu powrotu do sprawności, wspomagać można się również zabiegami fizykoterapii,
pozdrawiam Rybicki Jakub