Spłycenie lordozy lędźwiowej. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji i obniżenia wysokości krą

3 odpowiedzi
Spłycenie lordozy lędźwiowej. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji i obniżenia wysokości krążków międzykręgowych L3-L4, L4-L5, L5-S1.
Tylna wypuklina krążka międzykręgowego L3-L4 z modelacją worka oponowego.
Tylna, szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego
L4-L5 z modelacją worka oponowego i zwężeniem otworów międzykręgowych, z przewagą po stronie prawej.
Obszar hyperintensywny w tylnej części krążka nasuwa podejrzenie uszkodzenia pierścienia włóknistego.
Okrężna wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1 z modelacją worka oponowego i częściowym zwężeniem otworów międzykręgowych.
Stożek końcowy rdzenia kręgowego zachowany prawidłowo. Sygnał szpiku elementów kostnych kręgosłupa prawidłowy
Trzony kręgowe. o nieco obniżonej wysokości w częściach centralnych.
Dobry wieczór. Pytanie zawiera opis zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa - bez sprecyzowania, o co Pytający/Pytająca pyta. Przez szacunek dla lekarza należy zawrzeć więcej danych (płeć/wiek) a najlepiej jest udać się osobiście na konsultację do specjalisty, który zlecał cytowane badanie obrazowe. Zapraszam na konsultację, postaram się pomóc. Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz

Dzień dobry. Opis badania sugeruje zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z towarzyszącą wielopoziomową dyskopatią w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Wynik badania radiologicznego należy skorelować z objawami klinicznymi w ramach poradni neurochirurgicznej.
Dzień dobry. Radiolog opisał przewlekłe zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe kręgosłupa. Bardziej wydaje się uszkodzony krążek L4-L5. Leczenie takich zmian zależy od towarzyszących objawów klinicznych. Z wynikiem badania należy zgłosić się na konsultację neurochirurgiczną. Pozdrawiam