Spirulina ma przeogromny marketing, co zresztą można zaobserwować w pytaniu na tym serwisie "spiruli

2 odpowiedzi
Spirulina ma przeogromny marketing, co zresztą można zaobserwować w pytaniu na tym serwisie "spirulina-czy-warto", któremu towarzyszą praktycznie same pochwały ze strony specjalistów, lekarzy, dietetyków. Niemniej w internecie np na blogu Pana Damiana Parola (Pan tytułuje się mgr Dietetyki na SGGW i psychodietetyki na SWPS) w artykule pt. "Spirulina – dobra, zła i brzydka" znaleźć można parę informacji o czarnej stronie, o której tutaj cicho (każdy punkt ma udokumentowane źródło). Nie chcę propagować czarnego marketingu i negować spiruliny. Na co mam nadzieję, że specjaliści tacy jak Państwo zagłębią się w temat, poszukają głębiej, lepiej się na pewno Państwo orientujecie gdzie znaleźć wiarygodne dane. I może będziecie mi w stanie Państwo udowodnić, że powyższe obawy są nieuzasadnione / obalone. Albo i przyznają Państwo rację, że spirulina nie jest taka bezpieczna, jak ją kreują producenci.

Pozdrawiam serdecznie!
Maciej
Tyle opinii ile ludzi jest w każdej dziedzinie i nie dziwi fakt, iż ktoś ma odmienne zdanie a nawet prezentuje odmienne badania naukowe. Kwestia do analizy to fakt, kto te badania przygotował i na czyje zlecenie. Zbyt często spotykamy się z konkurencyjnymi firmami - najczęściej farmaceutycznymi, które zlecają specjalne badania stawiające w hipotezie zarzut, ze jakaś naturalna substancja wspomaga leczenie tej czy innej jednostki chorobowej, bądź nie. Wobec powyższego, nie ma to większego znaczenia, aby ktokolwiek silił się na udowadnianie tego, co dawno już zostało udowodnione, patrząc chociażby na wiele prostych ludów i kultur świata, które stosowały Spirulinę od wieków, a w Ameryce Południowej, była ona stosowana jak środek płatniczy - tak wielką wartość miała dla tamtejszych mieszańców. Sądzę, że każdy logicznie myślący człowiek zauważy, iż nie dlatego, ze była szkodliwa, a wręcz przeciwnie. Każdy w ówczesnym społeczeństwie Inków czy Azteków, miał Spiruliną w swoich zapasach. Co do faktycznego jej działania, z uwagi na bogactwo składników odżywczych, nazywana jest minimultiwitaminą. Jednak najcenniejsza w niej jest tzw. "krew roślin" - chlorofil. Dzięki niemu w prosty i skuteczny sposób szybko możemy poprawić wyniki hemoglobiny i utrzymać poziom żelaza w normie, szczególnie u pacjentów z poważnym problemem jego wchłanialności. takich przypadków miałam od ponad 20-tu lat bardzo wiele. Pacjentom nie pomagało przetaczanie krwi, aby preparaty farmakologiczne z żelazem. Natomiast z naturalnych składników organizm pięknie potrafił sobie wydobyć odpowiednie składniki, aby odbudować prawidłowy obraz krwi, co również stosowałam u pacjentów - szczególnie tych najmłodszych (u dzieciaczków) z białaczką. Spirulina wspaniale oczyszcza organizm z toksycznych jadów. Dodatkowo ciągnąc tlen wraz z chlorofilem, wspomaga organizm w lepszą wentylację tym pierwiastkiem, co zabezpiecza przez tworzeniem sie infekcji, grzybów, pasożytów oraz komórek nowotworowych. Podawana u pacjentów z nowotworami, służy to utrzymania dobrego obrazu krwi, nawet jeśli pacjent jest poddawany chemioterapii oraz naświetlaniu. Tym bardziej jest cenna, a w Rosji po wybuchy elektrowni atomowej w Czarnobylu, została wspina na medyczną listę leków ( szkoda, ze ie u nas), z uwagi na jej ochronne właściwości minimalizujące drastyczne skutki napromieniowania - szczególnie powstanie białaczki). Można dużo pisać o Spirulinie i jej właściwościach na niedoczynność tarczycy. Jedynie kiedy stosuję ją delikatnie bądź wcale, to nadczynność tarczycy i Choroba Hashimoto. Wszystkie zainteresowane osoby prowadzeniem kuracji algami i chlorofilem oraz wieloma innymi naturalnymi składnikami roślinnymi, zapraszam do mnie na konsultację.
renatazarzycka.pl/kategoria/wellness/

W przypadku spiruliny, ze względu na jej częste zanieczyszczenia, liczy się przede wszystkim jej jakość, pewne źródło dostawy, któremu można zaufać.