skurcze w stopach

8 odpowiedzi
Już od dłuższego czasu biorę magnez i nadal mam skurcze, szczególnie w stopach. Czy powinnam zwiększyć dawkę?
Witam, moim zdaniem należałoby przeanalizować Pani jadłospis, czyli co dokładnie je Pani w ciągu doby i na tej podstawie wzbogacić Pani żywienie w produkty bogate w magnez i potas (które zresztą są bardzo smaczne:). Te składniki mineralne bardzo dobrze wchłaniają się z żywności i nawet zdecydowanie lepiej niż z suplementów. Można też jeszcze zrobić badania krwi i wykluczyć inne schorzenia. Bez wcześniejszej takiej analizy nie zwiększałabym na własną rękę spożycia magnezu z suplementów.
Pozdrawiam. Dorota Parczewska-Suchomska

Dzień dobry!

Takie skurcze mogą mieć wiele przyczyn. Potrzebna jest analiza jadłospisu. Polecam także konsultację z naczyniowcem.

Barbara Dąbrowska-Górska
Dzień dobry, wydaje mi się, że jeśli pomimo suplementacji objawy nie zmniejszają się dobrze wykonać podstawowe badania krwi i skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu w celu wykluczenie schorzeń, które mogą być przyczyną skurczy.
Witam a w jakich ilościach ten magnez jest brany?
Niekoniecznie niedobór magnezu może być przyczyną Pani dolegliwości, proponuję skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który zleci odpowiednie badania i odnajdzie przyczynę skurczy. Ja z mojej strony mogę ocenić Pani jadłospis i zaproponować indywidualny, zbilansowany plan żywieniowy.
Pozdrawiam.
Nie wiem, jaka dawkę pan /pani bierze i nie tylko brak magnezu jest przyczyną skurczy.
Proponuje zrobic badanie na poziom magnezu, wówczas bedzie mozna dobrze dopasować dla Pani dawkę. Prosze rownież zwrócić uwagę na jakość suplementu, który Pani bierze.. Nie znam Pani nawykow żywieniowych, ale jeśli pije Pani kawe, to prosze ograniczyć do minimum, ponieważ ona rownież lubić wypłukiwać magnez. Prosze zwrócić uwagę, czy dodaje Pani do swojej diety produkty bogate w kakao. To podstawowe informacje w pierwszej kolejności do sprawdzenia..
Witam, skurcze nóg mogą być spowodowane niedoborem pierwiastków mineralnych, nadmiernym piciem kawy, używaniem leków moczopędnych, przeczyszczających lub odchudzających. Przetrenowanie, przegrzanie, siedzący tryb życia, stres również mogą przyczyniać się do skurczu. Często takie objawy towarzyszą rozwijającym się chorobom tj. nadciśnienie, żylaki, problemy neurologiczne czy cukrzyca. Proponuję wykonać badania diagnostyczne i zasięgnąć rady specjalisty.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.