Silny bol brzucha

2 odpowiedzi
Dzień dobry proszę o pomoc. Wczoraj od rana czułam dyskomfort w klatce piersiowej . W prawej i lewej piersi. Bol był taki tępy,opisujący i tak jakby skurcz owy bo łapal i trzymał po czym puszczal i tak przez cały Boży dzień. Pod wieczór zaczęło mnie boleć również w mostku i ból zaczął się nasilac. Nie mogłam wciąż pełnego oddechu. Bol nie ustępowal ani w pozycji leżącej ani gdy siedziałam lub stałam. Puszczal i wracał. Najgorzej zaczęło się w nocy ponieważ bol z klatki przeniósł mi się na plecy . Najbardziej bolało mnie pod lewa łopatka. Kłucie i rozpieranie. Nie mogłam spać cała noc. Dodam że mam 24 lata. Żadnych przewlekłych chorób. Jestem kobietą. Niedawno byłam chora w sensie przeziębiona i myślałam że może to jakieś powikłania i ze to może płuca ale jak byłam chora to nawet nie miałam dużego kaszlu . Nie wiem co to może być czy problemy gastrologiczne czy może płuca? Trzustka ? Rano w laboratorium na własną rękę zrobiłam badania morfologi ,crp oraz pani doradzila próby wątrobowe i jakiś profil trzustkowy. Kilka tygodni temu bylam u kardiologa .robilam ekg i echo serca i zdrowe jak dzwon. Wiec sprawy sercowe raczej nie.Szukałam objawów w internecie ale tak dużo się zgadza z wieloma różnymi schorzeniami że można zwariować. Objawy pasują do zapalenia osierdzia, do jakiegoś zapalenia miesnia sercowego i kilku innych przypadków. Dziś jak wstałam boli mnie już cały brzuch. Próbowałam dostać się do lekarza rodzinnego ale termin mi proponują na za tydzień.. proszę o pomoc o wskazówki
Witam, objawy sugerują problemy w przełyku, mogą się wiązać z lekami branymi na przeziębienie. Jeśli objawy będą się utrzymywać to proponuję wykonać gastroskopię. Pozdr. RK

Dzień dobry. Lokalizacja bólu rzeczywiście jest niefortunna żeby Pani doradzać na odległość. Tutaj raczej będzie potrzebna wizyta z " szerokim" wywiadem i badaniem lekarskim.