Silne, codzienne bóle całego ciała

1 odpowiedzi
Witam! Jestem kobietą, lat 20. Od miesięcy cierpię na bardzo silne bóle mięśni, stawów i skóry całego ciała, ból staje się coraz mocniejszy i częstszy (zdarza się codziennie) i przychodzi w kilkugodzinnych atakach podczas których ciężko mi się poruszyć a nawet oddychać; boli mnie dosłownie każda część ciała (wrażenie pieczenia i rozgrzania na czole, w klatce piersiowej, pod paznokciami). Lekarze rozkładają ręce. Badanie krwi wykazało OB 62, CRP 49, czynnik reumatoidalny ujemny, reszta w normie. Dodatkowo jestem wyjątkowo podatna na stres, bywam impulsywna oraz nieustannie martwię się "na zapas". Czy tak silne bóle (zdarza mi się płakać godzinami z bólu) mogą mieć podłoże psychiczne? Lub być objawem fibromialgi? Jaki lekarz jest wstanie zdiagnozować moje dolegliwości? Gdzie szukać pomocy????? BARDZO PROSZĘ O POMOC!
Szanowna Pani, wyniki badań OB i CRP wskazują na infekcję lub zapalenie wielomięśniowe. Należy zbadać enzymy mięśniowe: AlAT, AspAT, LDH, CPK oraz przeciwciała przeciw Borrelia burgdorferi. Konieczna jest konsultacja reumatologiczna. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz