starania o dziecko czy można równocześnie przyjmować provag i lacibios feminum?

6 odpowiedzi
witam , obecnie staram się o dziecko wydaje mi się że mam niedostateczną ilość śluzu płodnego , czasem nie mogę go zaobserwować . stosuję olej z wiesiołka i czasem trochę pomaga .. wyczytałam o preparatach uzupełniający niedobór pałeczek kwasu mlekowego typu provag i lacibios feminium i właśnie moje pytanie : czy starając się o dziecko czy można jednocześnie zażywać doustny i dopochwowy lek ? czy tylko jeden z nich np. doustny? czy nie wpływa on na ph pochwy robiąc go niekorzystnym podczas starań np. zabijając nasienie ..?
można stosować oba - tak jest najlepiej

Najczęściej proponuję jeden z probiotyków albo doustny /ważne w kwasoodpornej kapsułce/ np. Provag lub dopochwowy np. tej samej firmy Invag. Z nowszych preparatów dopochwowych Gynomed Vaginal Activ - wolne uwalnianie duża dawka /jedna kapsułka co cztery dni.
Może pani przyjmować doustnie i dopochwowo.
Może Pani bezpiecznie zarówno stosować probiotyki doustne jak i dopochwowe.Nie wpływają one na nasienie.
Serdecznie pozdrawiam
Katarzyna Lewicka
Szanowna Pani,
Stosowanie probiotyków, zarówno doustnie jak i dopochwowo, nie ma negatywnego wpływu na płodność. Probiotyki nie wpływają także ani na jakość ani na ilość śluzu szyjkowego w okresie płodnym. Zmiany śluzu w różnych fazach cyklu jajnikowego są następstwem zmian hormonalnych w Pani organiźmie. Podsumowując, może Pani stosować jednocześnie lacibios i provag, ale ilość śluzu w okresie płodnym od tego się nie zmieni. Myślę, że nie ma potrzeby tak wszystkiego analizować i rozstrząsać. Para zdrowych ludzi współżyjących bez zabezpieczenia powinna doczekać się ciąży w ciągu roku bez specjalnych starań. Nawet bez oleju z wiesiołka. Jeśli tak się nie stanie należy poprosić o pomoc fachowca celem ustalenia przyczyny. Dobrze jest przyjmować Kwas foliowy (Folic) 1 tabletkę 0,5 mg/dobę oraz witaminę D3 2000j na dobę.
Z wyrazami szacunku,
CS
Wierzę bardziej w leczenie przyczynowe niż objawowe. Polecam rewitalizację pochwy która poprawia biocenozę pochwy w sposób naturalny. Stosowanie pałeczek kwasu mlekowego doustnie czy dopochwowo jest sprawą wtórną. BD