Siemię lniane a przewlekłe zapalenie żołądka i tarczycy. Dzień dobry, Mam 23 lata i już kilka la

2 odpowiedzi
Siemię lniane a przewlekłe zapalenie żołądka i tarczycy.

Dzień dobry,
Mam 23 lata i już kilka lat przewlekłe aktywne zapalenie żołądka z metaplazją jelitową. Ostatnio okazało się również, że mam zapalenie tarczycy (bez niedoczynności i nadczynności jak dotąd).
Ponieważ czytałam różne opinie na ten temat chciałam się upewnić - czy w tym wypadku może spożywać codziennie siemię lniane, czy to pomoże czy jednak może zaszkodzić i w jaki sposób je najlepiej przygotowywać na takie dolegliwości?
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Witam,
Regularne spożywanie siemienia lnianego wykazuje korzystny wpływ na pracę układu pokarmowego, na wygląd skóry, paznokci, włosów. Obecny w siemieniu lnianym błonnik pokarmowy poprawia pracę jelit, zapobiega zaparciom. Najłatwiej zalać zmielone siemię, wymieszać i odstawić aż zrobi się konsystencja kleista. Taką gotową miksturę można wypić.
Pozdrawiam

Dzień dobry. Siemię lniane może być pomocne w tym przypadku, jednak proszę nie stosować ziarenek ani w całości ani zmielonych, bo mogą dodatkowo podrażnić ściany żołądka. Należy być dość delikatnym w tym przypadku i podawać tylko wyciąg z siemienia lnianego./ Jak go przygotować? Na kilka godzin przez zastosowaniem, zalewamy zmiksowane siemię lniane gorącą wodą i pozostawiamy do czasu, aż wydobędzie się z niego leczniczy i łagodzący stan zapalny i całego przewodu pokarmowego "kleik". Dopiero w takiej postaci popijamy kilka razy dziennie między posiłkami oraz zupełnie na noc ( około minimum 2 godziny po ostatnim posiłku) tak, aby kleik ten powlekał cały przewód pokarmowy i osadził się na ściankach żołądka.
Warto również zastosować produkty bogate w składniki lecznicze dla śluzówki żołądka np. Beta Caroten i zioła - lucernę oraz cholerlla i spirulina (od Klinika - Zdrowienia) a także mleczko pszczele ( to nie jest ani kit, ani propolis ani miód i proszę nie mylić tego). W razie potrzeby proszę o kontakt.
Poważnym błędem jest stosowanie preparatów ogólnie dostępnych na rynku, neutralizujących kwas żołądkowy i zmniejszających jego ilość. A to z uwagi na możliwość dalszego odwapnienia organizmu lub wprowadzenia go w stan anemii poprzez pogorszenia wchłanialności żelaza, magnezu, cynku, selenu czy innych minerałów.
Kiedy problem nieco uspokoi się, proszę zacząć zastosowanie octu jabłkowego 1 łyżka na szklankę wody lub soku z cytryny jest dobrym sposobem na zakwaszenie żołądka. Poprawi do wchłanialność minerałów z pożywienia jak również uaktywni produkcję żółci w celu trawienia i zapobiegnie jej zastojom w woreczku żółciowym, a tym samym produkcji w nim kamieni żółciowych.