Sama wychowuje 4letniego syna z autyzmem i jest bardzo ciezko. Ciągle krzyczy, a jak mu się nie pozw

1 odpowiedzi
Sama wychowuje 4letniego syna z autyzmem i jest bardzo ciezko. Ciągle krzyczy, a jak mu się nie pozwoli na coś to uzywa przemocy. Został wyrzucony z czterech przedszkoli. W przedszkolu nie potrafił się dostosować do zasad tam panujacych. Potrafił bez powodu uderzyć chłopca ( który nic mu nie zrobił) i nie chce uczestniczyć w żadnych zajęciach. Ponadto od kilku miesięcy zaczął brać włosy do buzi. Szuka ich wszędzie potrafi nawet wziąć końcówkę od odkurzacza i wyciągać stamtąd włosy. Jedyny "uspokojacz" dla niego to telefon,wiem,że to niedobre ale to jedyny sposób żebym miała chwilę spokoju:( na wizycie u psychiatry syn wchodził do gabinetu i wychodził. Czasami przy tym trzaskając drzwiami. Dotykał sprzętów medycznych pomimo wielokrotnego upominania. W sklepie jak mu czegoś nie kupię to potrafi położyć się na podłodze i kopać w półki. Są takie momenty,że płacze z tej bezsilności , bo nie umiem z tym poradzic. Ponadto mam nerwicę i depresję i chyba ( tak mi się wydaje) traumę z przeszłości. Ojczym umarł mi 2 lata temu na zawał i od tamtego momentu zaczęłam mieć ataki paniki, lęk przed zaśnięciem,kołatanie serca. Psychiatra przepisała mi Elicea 10 mg . I niby po tym wszystko okej , bo nie mam napadów,ale od czasu do czasu mam nierównomierne bicie serca ale to trwa 3sekundy i koniec i potem normalnie jest . A depresja wzięła mi się stąd,że nikogo nie mogę znaleźć , samej jest mi bardzo ciężko z tym wszystkim . Nadodatek doszła pandemia i przez 2 bite miesiące siedzieć z dzieckiem autystycznym w domu 24/h to porażka :( czasami brak mi sił na jego zachowanie :( chciałabym się podjąć psychoterapi ,ale ze względu na pandemię jest to niemożliwe :( i moje pytanie brzmi czy psychoterapia tutaj będzie skuteczna połączona z farmakoterapią? Bo nie wiem gdzie szukać pomocy
Dzień dobry. Rzeczywiście sytuacja, w której się Pani znalazła jest bardzo trudna. Samotne wychowywanie dziecka z autyzmem to trudne wyzwanie, które na pewno odbija się na Pani psychice. Koniecznie musi Pani zadbać o swoje zdrowie psychiczne, szczególnie, że pojawiają się objawy depresji. Tak terapia może byś skuteczna w Pani przypadku. Proszę o siebie zadbać. Pozdrawiam serdecznie. Joanna Olejarnik