Rzucam palenie ale boje się że przytyje ostnio przytyłam z 5 kg i ciezko zrzucić było zaczęłam palić

2 odpowiedzi
Rzucam palenie ale boje się że przytyje ostnio przytyłam z 5 kg i ciezko zrzucić było zaczęłam palić a kg wraz zostały znowu rzucam palenie ale boje się że znowu przytyje . A i tak ważę dużo po ciąży . Zawsze miałam problem z rzuceniem kg . Nie wiem co poradzić na zmniejszenie głodu nikotynowego który powoduje głód i się podjada . Co na detoksykacje by nie czuć się zmęczonym i mieć więcej energii i ochoty do wstania z łóżka by cokolwiek robić .
Zapraszam do gabinetu na konsultacje, ponieważ jest wiele kwestii do omówienia, a przede wszystkim warto zacząć od badania krwi, a następnie do pracy z nawykami żywieniowymi oraz zmiany stylu życia.

Dzień Dobry, bardzo dziękuję za to pytanie, zmiana stylu życia oraz rzucenie palenia to bardzo ważne decyzję, które warto podjąć, by lepiej się czuć, prowadzić zdrowy styl życia. Jednak każda zmiana jest trudna i czasem ciężko przejść ją samemu, zwłaszcza, gdy problem z wagą jest już od dłuższego czasu. Jeśli chodzi o zmniejszenie głodu nikotynowego czyli nie tylko chodzi o chęć zapalenia papierosa, ale też rozdrażnienie, niepokój, spadek nastroju, zmęczenie, problemy z koncentracją to zawsze trzeba znaleźć przyczynę takich emocji oraz zastąpienie jednego nawyku drugim - ale nie podjadanie, raczej chrupanie marchewki, wyjście na spacer, ćwiczenia fizyczne, techniki relaksacyjne np. oddechowe. Można wspomóc się dodatkowymi preparatami zawierających nikotynę, takimi jak:
plastry z nikotyną, nikotynowe gumy do żucia, pastylki do ssania czy inhalatory. Jeśli chodzi o detoksykację organizmu to trzeba pamiętać, że nasz organizm ma zdolność do samoregeneracji, trzeba tylko zacząć pić odpowiednią ilość wody, dodatkowo można wspomóc się ziołami takimi jak karczoch czy ostropest na wsparcie pracy wątroby, ale pamiętajmy, że każdy suplement czy zioło musi być odpowiednio dobrany pod stosowane leki, wyniki badań czy dane objawy. Jeśli chodzi o większą ilość energii to moim pacjentom zdecydowanie pomaga zmiana po kolei nawyków - np. pierwszy etap - zacząć od śniadania, drugi - dodatek warzyw zielonych i małe kroki przybliżają nas do osiągnięcia zamierzonego rezultatu. Czyli, by dieta była naszym stylem życia i już nigdy nie musielibyśmy się odchudzać a zdrowo żyć i cieszyć się szczupłą sylwetką.