Ropny zapach z ust

6 odpowiedzi
Witam.
Jestem po wyleczeniu wszystkich zębów a mimo wszystko mam nieprzyjemny zapach z ust nawet tuż po umyciu zębów. Zapach z ust przypomina ropę. Dentysta zapewnił że wszystko jest w porządku.Proszę o pomoc
Witam,
powodów nieprzyjemnego zapachu z ust może być wiele- niekoniecznie muszą być nim zęby. Zapraszam na konsultację.

Niestety na podstawie podanego opisu trudno mi jest udzielic odpowiedzi. Takie stany moga byc spowodowane zarowno przez chororby zebow jak i zatok obocznych nosa - wymaga to rozleglej diagnostyki klinicznej i radiologicznej.
Dzień dobry, nieprzyjemny zapach z ust może być jeszcze spowodowany złogami kamienia nazębnego zlokalizowanego zarówno nad, jak i pod dziąsłem. Warto udać się na zabieg usunięcia kamienia (higienizacji) oraz konsultację periodontologiczą. Periodontolog to lekarz dentysta specjalizujący się w problemach z dziąsłami i kością otaczającą zeby. W naszej klinice dr Aneta Furtak opiekuje się pacjentami cierpiącymi na te schorzenia. Gdyby po kontroli oraz leczeniu periodontologicznym oraz potwierdzeniu, że wszystkie zeby są zdrowe problem utrzymywał się, trzeba uwagę skierować na choroby ogólne, które mogą powodować podobne dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie
Musiałabym obejrzeć śluzówki, jak również zdjęcie pantomograficzne, dopiero wtedy jestem w stanie cokolwiek stwierdzić. Należy również wykluczyć problemy gastryczne typu refluks lub związane z migdałami, ponieważ często one są przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust.

Pozdrawiam serdecznie!
Witam! Jeżeli lekarz stomatolog zapewnił, iż wszystkie zęby są wyleczone i jama ustana nie jest siedliskiem ognisk zakażenia , należy się udać do lekarza specjalisty gastrologa celem konsultacji. Może mieć miejsce zarzucanie treści żołądkowej do przełyku i stąd pojawia się przykry zapach z ust. Proszę nie bagatelizować sprawy, gdyż nabłonek przełyku ulega uszkodzeniu przez treść o odczynie kwasowym z żołądka. Pojawiają się nadżerki a zaniedbana dolegliwość może doprowadzić do tzw. zespołu przełyku Barretta, czyli refluksu żołądkowo-przełykowego, który może przekształcić się w zmianę nowotworową. Proszę poddać się badanie gastroskopii, aby wykluczyć bądź potwierdzić w/w obawy.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
cuchnący oddech, fetor ex ore, halitosis
możliwe przyczyny:
-przewlekłe zapalenie zatok przynosowych (proponuję KT zatok przynosowych)
- szerokie, głębokie krypty w migdałkach podniebiennych, zapalenie migdałków – - jeżeli wymaz (-) rozważyć badanie ASO
- refluks żołądkowo-przełykowy, refluks krtaniowo-gardłowy – można rozważyć ph-metrię gardła dolnego
-suchość błon śluzowych - zmniejszone wydzielanie śliny (xerostomia) – warto spróbować leki nawilżająco-regenerujące
- palenie tytoniu
-zapalenie oskrzeli (rozstrzenie oskrzeli)
-cukrzyca
- mocznica
- uchyłki przełyku
- niewydolność wątroby
- niektóre nawyki żywieniowe
-choroby zębów
-zapalenie przyzębia
-jeżeli stosowane są protezy - zaleganie resztek pokarmowych pod protezami zębowymi,
-zapalenie błony śluzowej żołądka, obecna infekcja Helicobacter pylori
-choroby nowotworowe układu oddechowego i górnego odcinka przewodu pokarmowego przebiegające z martwicą i rozpadem tkanek

Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl