Robiłam testy na nietolerancje i wyszlo mi że w IGg nie mam nietolerancji, a w IGg4 mam na produkty
2
odpowiedzi
Robiłam testy na nietolerancje i wyszlo mi że w IGg nie mam nietolerancji, a w IGg4 mam na produkty zbożowe, nabiał i jajka. Czy muszę udać się do dietetyka? Czy wykonać jakies inne badania?
Witam,
Wybór, czy badać całościowe IgG czy samą podklasę IgG4, uzależniony jest od rodzaju występujących objawów. Stężenie IgG jest wykorzystywane przy ostrych reakcjach w nietolerancji pokarmowych. IgG4 testy tej podklasy dają wiarygodne wyniki, które wykazują albo brak reakcji albo silną nietolerancję.
Wykonując badania IgG4 prawdopodobnie musiała mieć Pani jakieś silne objawy, dlatego uważam że należy skontaktować się lekarzem w sprawie wyników, a później zalecam udać się do dietetyka w celu poprowadzenia kuracji dietetycznej umożliwiającej Pani komfortowe życie bez dolegliwości ze strony układu trawiennego.
Wybór, czy badać całościowe IgG czy samą podklasę IgG4, uzależniony jest od rodzaju występujących objawów. Stężenie IgG jest wykorzystywane przy ostrych reakcjach w nietolerancji pokarmowych. IgG4 testy tej podklasy dają wiarygodne wyniki, które wykazują albo brak reakcji albo silną nietolerancję.
Wykonując badania IgG4 prawdopodobnie musiała mieć Pani jakieś silne objawy, dlatego uważam że należy skontaktować się lekarzem w sprawie wyników, a później zalecam udać się do dietetyka w celu poprowadzenia kuracji dietetycznej umożliwiającej Pani komfortowe życie bez dolegliwości ze strony układu trawiennego.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli wynik testu na nietolerancje pokazuje nietolerancję pokarmową na produkty zbożowe, nabiał i jajka, to może być korzystne udanie się do dietetyka. Dietetyk może pomóc w zaplanowaniu diety, która będzie uwzględniać wyniki testu i pomoże unikać produktów, które powodują reakcje nietolerancji. W niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie dodatkowych badań, aby potwierdzić wyniki testu i ustalić, jakie szczegółowe produkty należy unikać.
Podobne pytania
- Ale zaburzenia płodności są obniżone poprzez żylaki powróżka nasiennego czy poprostu jestem bezpłodny?
- Tarczyca położona prawidłowo, o prawidłowej echogenicznosci i jednorodnej echostrukturze. Unaczynienie miąższu prawidłowe. Liczne guzki w obu płatach, największy w płacie lewym hipoechoegniczny niejednolity wym. 9x15x34mm, z cechami unaczynienia w opcji CD. Największe w prawym płacie lito-płynowe…
- Boli mnie strasznie pięta w prawej stopie. RTG nic nie wykazał, a ból nie ustępuje. Ból jest z tylu pięty w miejscu, gdzie się zaokrągla.
- -Ból mięśni po wysiłku ,coś jak zakwasy,napięcie rozrywające mięśnie z zmęczenie i drżeniem , mięsień boli po naciśnięciu -Podczas bólu mięśni jest też ból głowy, czasami problemy z koncentracją i pamięcią,dezorientacja( ucisk z tyłu i bokach w okolicach skroni, zatykające się uszy , najgorszy…
- Czy przy porażeniu nerwu twarzowego po botoxie od którego upłynęło ponad 8 miesięcy można wykonać akupunkturę na opadająca lekko brew?
- Mam 27 lat i staram się o dziecko od 1.5 roku. ginekolog zlecił badania no i... tsh norma od 0,27-4,2 mój wynik 3,3 anty tpo norma 0-34 moj wynik to 70 czyli podwyższony ft3 od 2-4,4 mój wynik 2.68 ft4 od 0,93-1,70 mój wynik 1,06 Czy to podwyższone antytpo może być przyczyną mojego problemu…
- Mam 21 lat w lipcu ubiegłego roku miałem niebezpieczny kontakt seksualny z pewnym mężczyzną, który mnie zaraził HPV chociaż zapewniał mnie, że jest zdrowy. Mówiłem mu, że nie chce żadnego kontaktu bez zabezpieczenia lecz on nie słuchał tak samo jak mówiłem, że nie chce odbywać z nim stosunku.…
- Czy rezonans magnetyczny głowy wykryje depresje i nerwicę ?
- Proszę o interpretację wyników TSH 47, 827 norma 0,550-4,780 FT3 3,62 norma 2,30-4,20 FT4 0,82 norma 0,89 -1,76 ATG 50,2 norma <60 ATPO >1300 norma <60
- Mam 21 lat w lipcu zostałem zarażony wirusem HPV, który doprowadził do rozwoju u mnie kłykcin kończystych. 26 lutego miałem operację w której zmiany zostały wycięte z odbytu i odbytnicy. Będąc u dermatologa dowiedziałem się, że na prąciu również znalazła się u mnie mała kłykcina. Została wymrożona.…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.