Regularnie pojawia się u mnie ból wzdłuż kręgosłupa. Jest to bardziej ogromne uczucie dyskomfortu, s

2 odpowiedzi
Regularnie pojawia się u mnie ból wzdłuż kręgosłupa. Jest to bardziej ogromne uczucie dyskomfortu, spięcia, pomaga silny nacisk w danym miejscu, ale tylko w momencie dotyku. Czasami pojawia sie podobny ból punktowy. Zwykle w połowie kręgosłupa. Powoduje problemy w każdej pozycji. Podejrzewam, że może to być związane z czasowym nasileniem stresu. Czy moze to być coś poważniejszego? W jaki sposób doraźnie, ale i w dłuższym okresie sobie z nim radzić? Przez dłuższy czas trenowałam jogę, pilates, chodzilam na zajęcia "zdrowy kręgosłup". Nie miałam podobnych dolegliwości, ale też w tym okresie nie miewałam większych stresów. Dziękuję za odpowiedzi.
Dzień dobry. Aby dokładnie zdiagnozować to trzeba przeprowadzić diagnostykę funkcjonalna. W wyniku stresu przeważnie ludzie zamykają postawę ciała. Zamknięcie powoduje powiększenie kifozy piersiowej i wypłycenie lordozy szyjnej. Takie ustawienie kręgosłupa predysponuje do pojawienia się bóli w środkowym odcinku piersiowym i szyjnym. Ciągnięcie wzdłuż kręgosłupa to problem z tkanką łączną, która pokrywa mięśnie prostowniki i rotatory kręgów. Ból punktowy to przeważnie problem z więzadłami łączącymi dwa kręgi ze sobą lub przyczepami mięśni. Radzę udać się do fizjoterpeuty/osteopaty na rozluźnienie zbyt napiętych struktur i rozciągnięcie, co doprowadzi do odzyskaniu balansu mięśniowego. Następnie polecam powrót do aktywności jaka wcześniej była uprawiana. Pozdrawiam

W pierwszej kolejności proponuję bezpośrednią konsultację z fizjoterapeutą. To ona/ on powinna/powinien ustalić co u Ciebie jest przyczyną bólu. Wielu terapeutów prezentuje różne punkty widzenia na przywracanie sprawności - najważniejsze by dane podejście / metoda którą stosują Ci pomogła. Diagnozowanie przez intrernet dość często prowadzi do złych kierunków postępowań i ostatecznie zwiększa frustrację - nie marnuj swojego cennego zdrowia, czasu i pieniędzy :) Powodzenia,
Daniel