redukcja wagi

9 odpowiedzi
WITAM
MAM 35 LAT 164 CM WZROSTU I 125KG WAGI. CHCIAŁABYM MIN 1/3 TEJ WAGI ZRZUCIĆ. PROSZĘ POWIEDZIEĆ MI JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ PONIEWAŻ PROBOWAŁAM ROŻNYCH DIET ALE NIESTETY NIE POMAGAJĄ ALBO SĄ EFEKTY JOJO. DLATEGO POSTANOWIŁAM UDAĆ SIĘ DO SPECJALISTY.
Witam Panią, opisana sytuacja pozwala mi domyślać się, że próbowała Pani stosować wiele diet, mniej lub bardziej restrykcyjnych i niedoborowych, które mogły spowodować dodatkowe konsekwencje jak obniżenie przemian energetycznych i insulinowrażliwości komórek. Dobre doświadczenia moich pacjentów, którym udało się poradzić z otyłością pokazują, że najważniejsze jest sukcesywne zmienianie nawyków żywieniowych oraz w miarę możliwości stosowanie rekreacyjnej aktywności fizycznej. Proponowałabym rozpocząć od przeanalizowania podstawowych, ale kluczowych w procesie redukcji wagi codziennych zwyczajów, mianowicie: czy posiłki są odpowiednio rozłożone w ciągu dnia, czy spożywa Pani wysoko przetworzoną żywność, dodaje cukier do potraw, podjada pomiędzy posiłkami, pije słodzone napoje, ma bardzo niską aktywność fizyczną, boryka się z bardzo dużym stresem. W tej kwestii najlepiej jest zasięgnąć indywidualnej porady, ponieważ nie ma uniwersalnej recepty na odchudzanie. Każdy z moich pacjentów popełnia inne błędy, czy też zmaga się z różnymi czynnikami natury środowiskowej i zdrowotnej, które powodują otyłość. Zawsze zaczynamy długotrwałą pracę nad zmianą diety i stylu życia od tych właśnie czynników, które najbardziej sprzyjają tyciu, blokując równocześnie odchudzanie. Z pewnością mogę powiedzieć, że sukcesem mogą się pochwalić Ci podopieczni, którzy z pełną świadomością podczas pracy z jadłospisem nauczyli się prawidłowego rozkładu i komponowania posiłków, optymalnej ich wielkości, zrozumieli, że można jeść smacznie i jednocześnie zdrowo i zaakceptowali taki sposób żywienia. Mam nadzieję, że i Pani zdecyduje się na wybór zdrowego modelu żywienia, aby uniknąć stosowania jakichkolwiek innych diet, które zwykle kończą się frustracją i efektem jojo. Zapraszam na wizytę, aby móc rozważyć indywidualnie Pani problem.
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt bezpośredni telefoniczny lub mailowy.

Dieta musi być dobrze dobrana do pacjenta, dobra motywacja i problemu nie ma. Zapraszam do gabinetu.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
zapraszam na wizytę, zlecę badania i zobaczymy jaka jest tego przyczyna, pozdrawiam
Najlepszą radą jaką mogę Pani udzielić jest udanie się do specjalisty, który najpierw pomoże Pani zredukować nadmiar masy ciała, a potem poprawadzi Pani proces stabilizacji masy ciała, tak aby nie pojawił się efekt jojo.
Dziękuję za pytanie i zapraszam do gabinetu.
Przede wszystkim dieta z gazet, magazynów czy internetu jest dla wszystkich - czyli dla nikogo... Najlepiej wybrać specjalistę, który ułoży indywidualnie dobrane menu dla Pani - dopasowane do Pani stylu życia, preferencji, aktywności i zdrowia. Zapraszam oczywiście do nas.
Aby schudnąć tak dużą ilość kilogramów radzę zgłosić się do specjalisty, sama Pani sobie z tym nie poradzi. Aby zacząć odchudzanie powinny być wykonane badania, ja zalecam morfologię, mocz, lipidogram, glukozę i tsh.
Dzień dobry,
rzeczywiście zgubienie zbędnych kilogramów jest potrzebne nie tylko dla szczuplejszej sylwetki ale przede wszystkim Pańskiego zdrowia. Nie da się przedstawić rozwiązania problemu bez poznania dotychczasowego sposobu żywienia, przebytych diet itp. w związku z czym zapraszam do swojego gabinetu w Centrum Wspomagania i Terapii Rodziny gdzie po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu dietetyczno-żywieniowego będę w stanie przedstawić plan działania i zwalczania zbędnych kilogramów.
pozdrawiam,
Dietetyk Dominika Jurkowska
Witam serdecznie. Kluczową sprawą jest to czy jest Pani osobą zdrową czy nadwadze towarzyszą jakieś choroby, które mogą utrudniać gubienie wagi. Następną sprawą jest to czy stosowała Pani i jakie diety odchudzające. Każda z takich diet , szczególnie jeżeli była bardzo niskokaloryczna prowadzi do zwolnienia metabolizmu. W Pani przypadku, jeżeli jest Pani osobą zdrową dieta powinna mieć min. 1800 kcal. i zawierać wszystkie składniki odżywcze. Będzie ona trwała dłużej ale po takiej diecie jeżeli będzie Pani nadal odżywiać się racjonalnie , nie nastąpi efekt jojo.
Zapraszam na indywidualna konsultacje wraz z analiza składu ciała w celu sprawdzenia nawykow żywieniowych, ustalenia odpowiedniego dla Pani planu żywieniowego, tak by czuła sie Pani najedzona, pełna energii i zmotywowana do kontynuowania jadłospisu. Zapraszam jeszcze w grudniu by od Nowego Roku zaczęła Pani z dobrym odżywianiem. Jadłospis robie tak by Pani odpowiadał smakowo, uwzględniam rownież Pani ulubione potrawy oraz ile czasu moźe Pani poświecić na gotowanie. A co najwazniejsze jestesmy w stałym kontakcie w trakcie odchudzania.. Na pierwszej konsultacji powiem rownież, ktore badania należy zrobic w pierwszej kolejności. Pozdrawiam, Agnieszka