Pytanie z Ciekawosci. A jakby ktos sie ozenil z kobieta-generalem a byl powiedzmy szeregowcem. To ja

2 odpowiedzi
Pytanie z Ciekawosci. A jakby ktos sie ozenil z kobieta-generalem a byl powiedzmy szeregowcem. To jak sobie radzic w zyciu? Pisac na nowo cos w stylu "50 twarzy greya"? Czy moze jakos przez tworczosc zblizyc sie do wybranki ? Co w takiej sytuacji gdy ktos na serio uznaje przysiege malzenska jako dozywotnia? Totalna rozlacznosc i pisanie listow? Wieczna tesknota za zoną? Co zdrowy rozsadek podpowiada w takiej sytuacji mocno sercowej?
Dzień dobry,
Ludzie zawsze różnili się między sobą: charakterami, wykonywanym zawodem, zainteresowaniami, dosłownie wszystkim. Dla jednej pary zależność on szeregowiec - ona generał może być istotnym problemem, ale innej pary będzie kompletnie bez znaczenia (a problemem będzie zapewne coś zupełnie innego). No i pytanie, co takiego jest rzeczywistą zadrą: to że ona jest wyższa stopniem, to że spędzają większość czasu osobno, to że ich światy się niemal całkowicie różnią, a może jeszcze coś innego. Związek w sytuacji konfliktu wymaga wspólnego wypracowania rozwiązania, które dla każdej pary będzie nieco inne. Każde rozwiązanie jest dobre, dopóki żadna ze stron nie czuje się pokrzywdzona i nie cierpi. Proszę pamiętać, że jeśli para doczekała się potomstwa, to parasol ochronny nad dziećmi jest tutaj priorytetem - dziecko nie ma umiejętności, żeby samemu o siebie zadbać, dlatego muszą zadbać o niego rodzice.
Pozdrawiam,
Anna Głowocz

Dzień dobry,
Bardzo dobre pytanie...! Gdyby ludzie tak ważne i świadome pytanie stawiali sobie na początku budowania wspólnego życia, było by zdecydowanie mniej par na terapiach partnerskich :-). Dobrze jest znaleźć na nie odpowiedź przed podjęciem decyzji..., tylko szkoda, że nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi..., skutecznej recepty! Na szczęście można ją znaleźć w dialogu terapeutycznym. według mnie będzie to po części praca nad znalezieniem odpowiedzi na postawione pytanie, ale po części praca nad rozpoznaniem swoich potrzeb, wartości i przekonań, które prowadzą przez życie. Bardzo ciekawa praca w obrębie samopoznania, własnego rozwoju i być może stawianiem i szanowaniem granic... .
W razie dalszych pytań lub chęci poodkrywania, zapraszam do kontaktu on-line lub stacjonarnie, jeżeli lokalizacja odpowiada,
Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie :-)