Pytanie o seks

5 odpowiedzi
Czy istnieją leki wspomagające silniejsze odczuwanie bodźców seksualnych? Chodzi głównie o odczucia związane z orgazmem pochwowy.
Nie ma leków, które przeznaczone byłyby do wywoływania, czy intensyfikowania orgazmu. Różne suplementy odżywcze, środki dostępne bez recepty, reklamowane są jako „zwiększające pożądanie”, poprawiające funkcjonowanie seksualne itd. Jednak dowody na ich skuteczność opierają się wyłącznie na indywidualnych przypadkach. Można więc w nie wierzyć, można i nie. Niektórym osobom na pewno pomagają na zasadzie placebo. Według niektórych przekazów, żeń-szeń i zawarte w nim fitoestrogeny i inne substancje chemiczne, mają korzystnie wpływać na funkcjonowanie seksualne kobiet i mężczyzn. Niezbitych dowodów na to brak.
Doradzałabym raczej pracę nad technikami seksualnymi, ćwiczenie mięśni dna miednicy.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Kwestie dotyczące leków należy omawiać z lekarzem. Pamiętajmy jednak, że orgazm jest reakcja złożoną i zależy od wielu czynników - tj. zaangażowanie w partnera, stan emocjonalny, rodzaj pobudzenia, lubrykacja czy ogólny stan zdrowia.
Szanowna Pani,
jest wiele sposbów na zwiększenie kobiecej wrażliwości i reaktywności seksualnej. Leki w niektórych przypadkach sa skuteczne i pomocne należy jednak pamiętać, że ich stosowanie obarczone jest ryzykiem działań niepożądanych, poza tym działają one tylko doraźnie. Techniki treningowe nie mają tych minusów.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień Dobry.
Preparaty zwiększające ukrwienie pochwy, łechtaczki, warg sromowych są dostępne w aptekach. Jednak zanim się je zastosuje warto przyjrzeć się aktualnej sytuacji, ponieważ na ukrwienie i nawilżenie pochwy maja wpływ różnorodne czynniki psychofizjologiczne. Między innymi poziom hormonów: estrogenu, progesteronu i testosteronu, ich wydzielanie jest zależne od wieku, zażywania leków i innych czynników. Zanim zacznie się stosować preparaty wspomagające warto przeanalizować obecny poziom pobudliwości seksualnej, oraz czynniki takie jak zdrowie, wiek, stosowane techniki seksualne, rodzaj relacji, współwystępujące choroby lub regularne zażywanie leków. Wykluczenie przyczyn psychologicznych może pomóc w dobraniu odpowiedniej terapii np. hormonalnej jeśli okaże się, że jest taka potrzeba. Doraźnie można tez stosować żele nawilżające rozgrzewające lub chłodzące, które mogą zwiększać doznania z pochwy, dostępne w sexshopach. Jeśli chodzi o odczuwanie orgazmu to warto tez pamiętać o łechtaczce, bo czasem jej równoległe stymulowanie zwiększa odczucia przyjemności płynące z penetracji pochwy.
Pozdrawiam.
Umysł i wyobraźni są naj..naj..naj...