Pytanie dotyczące nosa.

1 odpowiedzi
Witam!
Mam nos krzywy, garbaty i jak dla mnie za długi. Spodobał mi się jednak nosek koleżanki i wręcz marze o takim, jest on maly i prosty, jeżeli pokażę zdjęcie, to jest możliwość, że bede miala bardzo podobny? :) Od zawsze mi sie taki marzył, a jej jest po prostu idealny.
A druga sprawa, ile bede musiala wziac wolnego w pracy po operacji, by to wszystko chociaz troszkę "zeszło" :)
Pozdrawiam.
Szanowna Pani,

Pewnie, że jest możliwość wykonania operacji korekcyjnej nosa. Z tego co Pani pisze wynika, że trzeba byłoby zrobić pełną plastykę z osteotomią boczną (czyli odcięciem kości nosowych od czaszki) i ponownym ich złożeniem. To jest spory zabieg.
Efekt kosmetyczny jest zwykle przewidywalny, chociaż musi Pani wziąć pod uwagę dwie rzeczy:
- nie zawsze nos koleżanki pasuje do twarzy innej osoby ;-) Innymi słowy, nie zawsze uwarunkowania anatomiczne pozwalają na wykonania u kogoś identycznego nosa jak ten widziany u znajomej czy u aktorki;
- proces gojenia jest indywidualny - jakkolwiek zawsze staramy się idealnie pacjenta zoperować, czasami sam proces gojenia, zrastania kości itp. może powodować niewielki odstępstwa od zamierzonego efektu.
Faktem jest jednak, że operacje nosa to bardzo wdzięczny temat, bardzo wiele zmienia w twarzy osoby operowanej i daje nam ogromną satysfakcję.

Operacja taka zwykle przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą). Pacjent pozostaje na jedną dobę w szpitalu celem obserwacji.

Po operacji założony jest na nos opatrunek gipsowy, który trzeba nosić przez 7-9 dni. Na 2-3 dni są też wkładane do nosa setony.

Zwykle po operacji powstają siniaki. Potrzeba około 2 tygodni, żeby zniknęły.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcam do kontaktu.
Serdecznie pozdrawiam,

dr Michał Lewandowicz