Pytania o zwiazek. Czy warto jako mezczyzna probowac liderowac, byc troche jak szef, jak kapitan sta

2 odpowiedzi
Pytania o zwiazek. Czy warto jako mezczyzna probowac liderowac, byc troche jak szef, jak kapitan statku, czy stery oddac kobiecie i dostostosowac sie do niej jako ze bylaby bardziej decyzyjna, jako ta twarda narzucajaca innym zdanie? Prosze o odpowiedz mezczyzne oraz kobiete. Jestem ciekaw dwoch punktow widzenia.
Dzień dobry. Zdrowa relacja opiera się na partnerstwie, a więc najlepiej decyzje podejmować wspólnie, znając punkt widzenia partnera, uwzględniając jego odczucia i potrzeby, prowadząc rozmowy z nastawieniem na wzajemne zrozumienie i akceptację.

Dzień dobry.
Kluczowy w związku jest poziom satysfakcji obojga partnerów. Bywają związki, gdzie decyzje podejmuje się wspólnie, bywają też takie, gdzie jedno z partnerów pełni rolę kapitana statku. Jeśli oboje wyrażają na to zgodę i czują się szczęśliwi oraz nie szkodzi to innym - wszystko jest w porządku. Najważniejsze jest pozostawanie w związku sobą, w zgodzie ze swoją naturą. "próbowanie" liderowania jest ok, jeśli służy poznawaniu siebie i reakcji partnera. Jeśli natomiast owo "próbowanie" przeistacza się w niechcianą rolę, którą partner podejmuje z przymusu, dobrze jest porozmawiać o tym z bliską osobą.
Pozdrawiam serdecznie Marzena Pietrusińska