psychoterapeuta wnikliwy

8 odpowiedzi
Witam serdecznie,
Od czerwca 2014 roku jestem w psychoterapii psychoanalitycznej - celem było i jest zmiana mojej osoby.
Jednak czuję, że chcę zmiany psychoterapeuty (psychoterapeuta o tym wie). Szukam psychoterapeuty wnikliwego, nie musi być miły (nie ufam miłym ludziom, wydają mi się fałszywi); takiego który wnikliwie i pieczołowicie analizuje sny. Kogoś kto będzie potrafił podczas sesji 50 minutowej rozmawiać na temat jednego snu, a nawet temat ten będzie kontynuowany na kolejnych sesjach.

Czy jest taki psychoterapeuta w Bydgoszczy?
Witam, nie pracuję w nurcie psychoanalitycznym. Myślę, że warto otwarcie rozmawiać ze swoim obecnym psychoterapeutą i można dokonać zmiany. Różne są etapy pracy psychoterapeutycznej, z pewnością jest wielu wartościowych psychoterapeutów w Bydgoszczy. Pracuję w nurcie integracyjnym jeśli to nie jest przeszkodą zapraszam na spotkanie (adres mailowy: beata.czerniak@wp.pl). Pozdrawiam serdecznie Beata Czerniak

Dzień dobry.
Analiza snów, wszelkich wnoszonych treści, omawiane relacji terapeutycznej, jak i praca nad osobowością to założenia psychoterapii psychodynamicznej.
Jednak zmiana psychoterapeuty to znacząca decyzja, konieczne jest w takiej sytuacji, by to z obecnym terapeutą omawiać. Dopiero po takim omówieniu zapraszam na pierwszą wizytę- podczas której będę mogła dokładniej odnieść się do zgłaszanych oczekiwań i celów terapeutycznych.
Pozdrawiam,
Magdalena Klinowska
Dzień dobry,
Zapraszam do centrum Gaudium Vitae.
Pozdrawiam
Witam serdecznie, przykro mi nie znam takiej osoby w Bydgoszczy. Ważne, czy to ma być dobry psychoterapeuta czy ktoś zajmuje się analizą snów? serdecznie pozdrawiam
Witam ponownie,
na pewno Psychoanalityk pracujący tradycyjnie w nurcie freudowskim traktuje sny i analizę snu jako narzędzie swojej pracy. Nie znam w Bydgoszczy nikogo kogo pan poszukuje, jeszcze raz odsyłam do aktualnego terapeuty by przeanalizować Pana potrzebę analizy snów. Mam nadzieję że uzyska pan szczerą odpowiedź twierdzącą lub nie jezeli chodzi o gotowość do podjęcia sią tego od aktualnego psychoanalityka.
Powodzenia
Dobry wieczór. Niestety nie znam specjalistów z Bydgoszczy, nie mogę więc pomóc. Pozdrawiam.
Osobiście powątpiewam w teorię analizy snów stworzoną przez Freuda. W mojej 30 letniej
praktyce nie znalazłem signifikantnego potwierdzenia tej teorii. Wiem jednak, że do dzisiaj stosuje się tę analizę właśnie w nurcie psychoanalitycznym i w terapii Gestalt.
Niestety nie znam nikogo w Bydgoszczy, kto się tym zajmuje, a do tego byłby niemiły.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Niestety, nie mogę pomóc. Nie znam nikogo do polecenia w tamtym regionie. Pozdrawiam