Przez jakiś czas nosiłam szynę na zęby twardą. Mam zaawansowany bruksizm i jestem po leczeniu endodo

1 odpowiedzi
Przez jakiś czas nosiłam szynę na zęby twardą. Mam zaawansowany bruksizm i jestem po leczeniu endodontycznym , odbudowanie startych zębów oraz mam 4 korony. Po jakichś 3 miesiącach zaczęły mnie boleć zęby, trzonowe, a także codziennie głowa. Gdy mam szynę na zębach widać że ona jest bardzo wysoka, podwyższa mi zgryz, jest szpara między zębami przednimi, spora i nacisk na zęby trzonowe jedynie (głównie na prawe). Po tych 3 mies. nacisk jedynie na prawą stronę szczęki, z przodu nie i z lewej nie. Przestałam nosić tą szynę, dentysta upierał się, że innej u mnie nie da się zrobić, ponieważ jeszcze przed leczeniem "nie miałam zgryzu". Co mogę zrobić? Czy dentysta ma rację, mówiąc, że u mnie nie jest możliwe zrobienie dobrej szyny? Bez szyny oczywiście zgrzytam w nocy zębami i zaczęłam ścierać te porcelanowe korony, które zrobił dentysta. Liczę na każdą radę, mam 30 lat.
Witam, z Pani opisu wnioskuję, że potrzebuje Pani leczenia kompleksowego, które nie tylko obejmuje wykonanie szyny , ale tez odbudowę poprawnego zwarcia. Czy jest to u Pani możliwe i czy jest szansa na wykonanie innej szyny niz dotychczas można odpowiedzieć tylko po bezpośrednim badaniu w gabinecie oraz wykonaniu odpowiedniej diagnostyki obrazowej.