Przez depresję nie mam siły na nic. Często czuję że muszę coś robić żeby się nie nudzić i nie myśleć

2 odpowiedzi
Przez depresję nie mam siły na nic. Często czuję że muszę coś robić żeby się nie nudzić i nie myśleć o chorobie a nie mam kompletnie na nic energii i tak siedzę wgapiona w tapetę mojego telefonu. Nawet głupie oglądanie filmików na Instagramie to dla mnie wysiłek i nie jestem w stanie ich zrozumieć. Czekam na wizytę u psychiatry wyznaczoną na 17 kwietnia, a do psychoterapeuty pójdę dopiero gdy będę na działających na mnie lekach. Ten czas oczekiwania to dla mnie istna męka, każdego dnia tylko czekam aż minie ten dzień i zbliżę się o kolejny krok do wizyty. Jak wytrzymać?
Sięgnęłas po wizytę u psychiatry i bierzesz pod uwagę wizytę u psychoterapeuty - to duży akt odwagi i troski o siebie. Czujesz że oglądanie filmików ci nie sprzyja. Czekasz na wsparcie z zewnątrz. Czyli masz nadzieję na zmianę swojego stanu. Nim to się stanie możesz zadbać o drobne codzienne rytuały zamiast filmików. Możesz też prowadzić dzienniczek swoich myśli i odczuć. Małymi porcjami. Powodzenia na drodze do siebie.

Dzień dobry, czytam, że jest Pani w trudnym stanie i jest Pani ciężko. Może jest opcja szybszej wizyty u lekarza psychiatry? w Centrach Zdrowia Psychicznego funkcjonują Punkty Zgłoszeniowo-Koordynacyjne, gdzie istnieje szansa, że szybciej dostanie Pani pomoc niż w kwietniu. Proszę też rozważyć wcześniejsze spotkania u wspierające u psychologa przed rozpoczęciem psychoterapii. Może też w CZP.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w zadbaniu o siebie.