Przepuklina pachwinowa czy się może wchłonąć / zrosnąć?

4 odpowiedzi
Szanowny Panie Profesorze miałam wykonaną TK Jamy brzusznej i miednicy z kontrastem i kolonoskopie?oraz USG, jednakże tylko USG wykazało zmiany zapalne w zastawce krętniczo-kątniczej w końcowym odcinku jelita krętego, mam wzdęcia, biegunki, oraz w kale zauważam takie linie( ślady jelit) lekarz stwierdził po badaniu palpacyjnym że może to być przepuklina pachwinowa ok 1-2 cm, zaproponował abym kupiła majtki na przepuklinę w związku z tym mam pytanie czy przepuklina może się wchłonąć czy jednak niezbędna jest operacja bardzo proszę o poradę
Raz powstała przepuklina nigdy samoistnie u dorosłego się nie zagoi ani nie zmniejszy. Może być przyczyną powikłań jak uwięźnięcie /skręt jelit.

Dzień dobry,

Z tego co Pani pisze wynika że są dwa problemy:
1-choroba zapalna jelit --w USG wykrywa się jedynie niektóre zmiany zapalne np. zapalenie uchyłków, zapalenie wyrostka robaczkowego, natomiast kolonoskopia to badanie z wyboru które pozwala na pobranie wycinków z miejsc podejrzanych.
2. Przepuklinę o ile ona rzeczywiście jest leczy się operacyjnie, tzw. pasy przepuklinowe są przeznaczone jedynie dla osób starszych , obciążonych chorobami przewlekłymi nie kwalifikujących sie do operacji.
Zapraszam na konsultację

Dr Szczęśniak
Jedynym leczeniem skutecznym jest leczenie operacyjne. Pasy przepuklinowe zaleca się u osób które nie wyrażają zgody na operację. Trzaeba pamiętać także że przepuklina w czasie będzie się powiększała. Lepsze wyniki pooperacyjne zawsze są w przypadku mniejszych przepuklin.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Przepuklina nie ma szans na wchłonięcie, najlepszym sposobem leczenia jest operacja.