Przepraszam że piszę o tym tutaj. Sama nie mam jak mam sobie z tym radzić. 10 lat temu przeszłam ba

6 odpowiedzi
Strach przed zmianą terapeuty. Przepraszam że piszę o tym tutaj. Sama nie mam jak mam sobie z tym radzić.
10 lat temu przeszłam bardzo ciężką walkę o życie i własne zdrowie.
Patrząc jednocześnie jak z tego świata odchodzi kolejne małe dziecko.
Od tamtej pory nic już nie jest,, normalne"
Jedną z rzeczy którą się od tamtej pory boję to dotyk.
W roku 2016 podczas wakacji trafiłam do szpitala nieprzytomna. Na sorze pielęgniarz musiał miał założyć mi wenflon i podłączyć ekg. Niestety bardzo mocno zareagowałam na jego dotyk. Płakałam i prosiłam by mnie zostawił.
Na oddział trafiłam z podejrzeniem gwałtu.
Dzisiaj mam koszmary śni mi sie moment jak ten ratownik mnie dotyka.
Nigdy nie zostałam zgwałcona.
Chodziłam do psychologa/psychoterapeuty miałam do niego zaufanie. Niestety zakonczył terapie moja twierdząc iż nie ma umiejętności do pracy z ofiarami gwałtu.
Ale ja nie zostałam zgwałcona.
Boję się dotyku przez wydarzenia z dzieciństwa.
Nie wiem co robić, boję się że wariuję.
Nie ufam innym. Ciężko mi rozpocząć terapię u kogoś nowego od nowa...
Co mogę zrobić..
Spotkałem się już z podobnym problemem. Jeżeli Pani uzna to korzystne dla siebie proszę znaleźć mnie lub mój Ośrodek w Internecie i rozpoczniemy terapię także przy użyciu hipnozy.

Szanowana Pani
Zachęcam na początek do mailowego lub telefonicznego kontaktu z psychologiem do którego chciałby się Pani udać. W tym pierwszym kontakcie proszę napisać o swoich obawach w ten sposób można trochę oswoić lęk i postawić pierwszy mały krok w budowaniu nowej relacji.
Z wyrazami szacunku
Anna Arciuch
Dzień dobry, zmiana terapeuty to trudna sprawa. Czasem jednak z różnych powodów kontynuowanie terapii jest niemożliwe. Terapeuci zmieniają pracę, chorują albo po prostu nie czują się kompetentni w jakimś obszarze. Nikt z nas nie zna się na wszystkim. W takiej sytuacji odpowiedzialny terapeuta skieruje pacjenta gdzie indziej, wiedząc, że kontynuowanie terapii u niego nie przyniosłoby oczekiwanych rezultatów. Zdaję sobie sprawę, że w Pani sytuacji trudno komuś zaufać. Doświadczyła Pani bardzo trudnych przeżyć, mogło się zdarzyć, że w takiej sytuacji powstały pod wpływem traumy fałszywe wspomnienia.Mogą one mieć skłonność do nawracania i ograniczać Pani życie. Dlatego warto podjąć jeszcze jedną próbę terapii i nie zostawać samej z cierpieniem. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Pisze Pani o wielu bardzo trudnych wydarzeniach ze swojego życia i ogromnej potrzebie uzyskania pomocy. Rozumiem, że może zdarzyć się tak, że terapeuta nie czuje się kompetentny pracować z określonym zgłoszonym przez klienta problemem. Właściwie nie ma Pani innego wyboru jak tylko poszukać psychoterapeutę, który byłby gotowy podjąć się współpracy z Panią. To na co warto zwrócić uwagę to poziom kompetencji osoby pomagającej -ważne żeby był to certyfikowany psychoterapeuta z ukończonym całościowym szkoleniem. Jest bardzo wiele metod i technik, dzięki którym może Pani uwolnić się od trudności z jakimi się zmaga. Jeśli Pani mieszka w okolicy Tarnowskich Gór -zapraszam do siebie -myślę, że mogę Pani pomóc. Pozdrawiam serdecznie.
Witam,
Sytuacja, którą Pani opisuje jest skomplikowana... Zmiana terapeuty i zaufanie komuś od nowa jest trudne... Jednak, jak rozumiem, jeszcze trudniejsze jest codzienne funkcjonowanie... Czasem bywa tak, że w pewnym momencie odnajdujemy w sobie siłę, żeby zmienić coś, co wcześniej wydawało się niemożliwe do zmiany. Zmiana terapeuty może się okazać właśnie czymś takim... Trzymam za Panią kciuki... a jeśli jest Pani z okolic 3miasta, zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie,
Maja Kaniewska
Szanowna Pani,

niekiedy możliwości danego terapeuty się wyczerpują. Wtedy warto we wspólnym uzgodnieniu poczynić zmiany, wszak walczy Pani o jakość swojego życia i zdrowia. Pytanie, dlaczego odczuwa Pani strach przed zmianą terapuety? Odpowiedź na nie warunkuje trafniejszą poradę. Ni mniej dostrzegam w Pani przypadku wiele traumatycznych zdarzeń. Klasyczne podejścia niejednokrotnie mają ograniczoną paletę możliwości pomocy osobom z nagromadzonymi traumami. Warto zatem rozważyć współpracę z terapeutą EMDR (terapia odwrażliwiania przy pomocy ruchu gałek ocznych). Jest to metoda pracy ukierunkowana na osoby przeżywające traumy (nie tylko w sensie klinicznym, lecz także z subiektywnego punktu widzenia danej osoby). Terapeuta pomoże poradzić sobie z negatywnymi emocjami w adaptacyjny sposób i wesprze Pani pamięć emocjonalną w bezpiecznym przetwarzaniu tej sytuacji. Zachęcam, z pełną troską o Pani zdrowie i Pani bliskich, do podjęcia współpracy z profesjonalistą.
Z wyrazami szacunku,
dr n. hum. Monika Gmurek