Proszę o pomoc i wskazówki

1 odpowiedzi
Czemu Konizacja ? Hmmmm ... leczę się w Centrum Onkologii 2 lata . Trafiłam tam mając brzydki wynik cytologii ( podejrzenie hsil) . Dr ... pobrał mi wycinki z których wyszło :

I. Cervicitis chronica et signa koilocytosis epitheli paraepidermoidali. Epithelium glandulare sine dysplasia.
II. Fragmenta epithelii paraepidermoidali et fragmenta parva glandularum cervicalium.

Po tym wyniku zalecił mi kontrolę po 6ciu miesiącach.
Po tym czasie miałam zrobiony test na obecność wirusa HPV .
Wykryto DNA wirusa HPV (16,42) . Lekarz przepisał mi HEVIRAN .
Po odstępie 6ciu miesięcy pobrał wymaz na mRna wirusa hpv.
Wykryto mRNA wirusa HPV wysokiego ryzyka w komórkach pobranych z szyjki macicy o genotypie (HPV16) . Uświadomił mnie że infekcja jest przetrwała i mam się z tym nauczyć żyć.
Kontrole co 3 miesiące - wynik cytologii Lsil - zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytoze i możliwość CIN1 dysplazja małego stopnia.

W kwietniu miałam wynik kolejnej cytologii :
CIII Nieprawidłowe komórki nabłonkowe
1) komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego
c. zmiana śródnabłonkowa dużego stopnia (HSIL) (CIN III)

przy odbiorze tego wyniku lekarz zalecił mi biopsje . Pobrał 2 wycinki z których wyszło :

II . Fragmenta parva mucosae endocervicalis et fragmenta endometrii dyshormonotici .

I. W badanym materiale obecne są zmiany dysplatyczne nabłonka paraepidermoidalnego o nasileniu conajmniej na poziomie CIN

Powiedział że ciągle się tam coś rozwija i skierował mnie na konizacje.

Zapomniałam Doktorowi dodać że od 5ciu lat nie mogę zajść w ciąże :( .
Proszę mi powiedzieć, czy konizacja to rozwiązanie ?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ...
Wyniki histopatologiczne nie potwierdzają dysplazji powyżej CIN2. Dlatego nie ma wskazań do.konizacji. Można rozważyć dalszą kontrolę cytologiczno-kolposkopową. mRNA 16 sugeruje przetrwałą infekcję dlatego wymagana jest duża ostrość. 5 letnia niepłodność to bezwzględne wskazanie do konsultacji w klinikach leczenia niepłodności. Pozdrawiam.