Prosze o interpretacje wynikow. Glukoza na czczo (L43) 87,8 mg/dl Glukoza (L43) (Po 1h po 75g gluko

2 odpowiedzi
Prosze o interpretacje wynikow.
Glukoza na czczo (L43) 87,8 mg/dl
Glukoza (L43) (Po 1h po 75g glukozy) 80,2 mg/dl
Glukoza (L43) (Po 2h po 75g glukozy) 106,7 mg/dl
Insulina 15,8 µU/ml na czczo
Insulina 39,2 µU/ml po godzinie
Insulina 68,3 µU/ml po dwoch godzinach.
Z gory dziękuje.
Dzień dobry,
wyniki jednoznacznie wskazują na insulinooporność. Insulina na czczo jest za wysoka a po 2h rośnie a przy prawidłowej reakcji na glukozę powinna spadać.
Proszę koniecznie skonsultować wyniki z diabetologiem.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

Dzeiń dobry, wyniki wskazują na insulinooporność i hiperinsulinemię po przeliczeniu HOMA-IR. Ponadtko insulinemia na czczo jest zbyt wysoka. Zalecałabym konsultację diabetologiczną oraz dietetyczną. Pozdrawiam!