Proszę o interpretację wyników. eGFR >60. Glukoza 103mg/do (norma 70-99). Cholesterol całkowity 261,

2 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyników. eGFR >60. Glukoza 103mg/do (norma 70-99). Cholesterol całkowity 261,8( norma 115-190). Cholesterol HDL 79,7 mg/dl. Cholesterol LDL 166,3. Cholesterol nie-HDL 182,10mg/dl. Trójglicerydy 79,06. Próby watrobowe AST 43U/l ( norma 0-40). ALT 58( norma 0-42) GGTP 229 ( norma 0-38) Dodam że mam lekarz podejrzewa zespół Gilberta. Bilirubina 1,82( norma 0,30-1,20).Białko w moczu 72,89 mg/dl ( niestety nie ma podanej normy) Białko całkowite 8,2( norma 6,4-8,3). Mam jedną nerkę mniejsza. ( 85 i 105mm) lecz na badaniu USG stwierdzono budowę i funkcjonowanie prawidłowe obu nerek. Kobieta 28 lat.
Dzień dobry,
Proszę zgłosić się do nefrologa z powodu białkomoczu (zapraszam) i przy okazji wyjaśni nieprawidłowości w zakresie prób wątrobowych (konieczne są dodatkowe badania laboratoryjne, zanim ostatecznie rozpozna się zespół Gilberta)
Pozdrawiam
Marta Serwańska-Świętek

W wynikach badań jest szereg nieprawidłowości. Większość najpewniej bez istotnego znaczenia klinicznego . Konieczna jednak diagnostyka uszkodzenia wątroby i nerek . Najpewniej celowe też będzie leczenie zaburzeń lipidowych. Konieczna wizyta lekarska .Pozdrawiam serdecznie .