Proszę o interpretację poniższych wyników badania RM Stan po skręceniu prawego stawu skokowego O

1 odpowiedzi
Proszę o interpretację poniższych wyników badania RM

Stan po skręceniu prawego stawu skokowego
Opis: Staw skokokowo-goleniowy symetryczny ze śladową ilością płynu. Zmiany obrzękowe nasady kości piszczelowej na pograniczu z kostką oboczną oraz kostki przyśrodkowej. Niewielkie zmiany obrzękowe kości skokowej i sześciennej. W obrębie kości piętowej bocznej niejednorodne obszary o podwyższonych sygnałach - zmiany obrzękowe z drobnymi przestrzeniami płynowymi oraz wyspą kostną. Więzadła piszczelowo-sztrzałkowe o zachowanej ciągłąści. Prawidłowe sygnały więzadła piszczelowo-strzałkowego przedniego, podwyższone tylnego - zmiany pourazowe. Podwyższone sygnały więzadeł skokowo-strzałkowego przedniego i tylnego z nagromadzonym płynem głównie w sąsiedztwie więzadła skokowo-strzałkowego tylnego. Toreba stawowa odcinkowo rozwarstwiona z nagrmadzonym płynem w sąsiedztwie. Więzadło trójgraniaste głownie jego część piszczelowo-skokowa tylna o niejednoronych, podwyższonych sygnałach z częsciowym rozwarstwieniem - uszkodzenie bez cech przerwania ciągłości. Ścięgna mięśni piszczelowych tylnego i zginacza długiego palców odcinkowo o podwyższonych sygnałach - zmiany przeciążeniowe lub pourazowe. Nagromadzenie płyynu w jamie stawowej głównie w jej części tylnej w sąsiedztwie stawu skokowego-piętowego i kości skokowej. Obrzęk tkanek miękkich okołostawowych.
Wnioski:
Zmiany pourazowe aparatu więzadłowego bez cech przerwania ciągłąści więzadeł
Zmiany obrzękowe pourazowe struktur kostnych
Szanowna Pani,
To opis stawu skokowego po urazie, najprawdopodobniej skrętnym. Ew leczenie zależy od występujących objawów klinicznych
Serdecznie pozdrawiam,
Dr n.med. Paweł Kołodziejski
Chirurg stopy i stawu skokowego