Prosze o informacje na temat diety wys9kokalorycznej wysokobialkowej bogatoresztkowej dla corki 11la

3 odpowiedzi
Prosze o informacje na temat diety wys9kokalorycznej wysokobialkowej bogatoresztkowej dla corki 11lat z powiklanym zespolem lyella...dano mi w szpitalu takie wytyczne bez jakiejkolwiek wskazowki itp..corka ma 143cm wzrostu i wage 28kg..
Proszę koniecznie skontaktować się z dietetykiem, który na podstawie szczegółowego wywiadu przekaże zalecenia żywieniowe. Pozdrawiam. Anna Sochacka.

Dzień dobry!

Przy takich wytycznych należy wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne córki i zaplanować jadłospis z nadwyżką energetyczną. Białko polecam włączyć z produktów takich jak: mięso, ryby, jaja, nabiał. Błonnik konieczny przy diecie bogatoresztkowej można dostarczyć poprzez spożywanie produktów pełnoziarnistych (chleb żytni, kasze gruboziarniste, ryż brązowy), warzyw i owoców ze skórką, orzechów i pestek. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Przypadek Pani córki jest niezwykle wyjątkowy. Poniższe rady nie zastąpią wizyty u dietetyka, jednak można włączyć do diety córki takie produkty jak orzechy, owoce ( dojrzałe banany, śliwki dojrzałe, winogrona, truskawki itp), ryby tłuste, drób ze skórką, masło, śmietanę kremówkę, jogurty greckie, jaja, oliwę z oliwek oraz oleje tłoczone na zimno, warzywa wszelkie, które dziecko lubi. Dobrze sprawdzą się też słodycze i łakocie różnego rodzaju, czego zazwyczaj jako dietetyk nie zalecam, jednak w rozsądnych ilościach mogą córeczce przynieść korzyści. Należy zapytać lekarza, czy są produkty, które należy z diety dziecka wykluczyć, ze względu na problemy skórne lub interakcję z przyjmowanymi lekami.
Pozdrawiam serdecznie