Promieniujący ból kręgosłupa.

7 odpowiedzi
Mam trzy przepukliny w odc L-S boli mnie kręgosłup. Ból promieniuje do nogi. Ortopeda dał leki sirdalud 4mg mil gamma 100 oraz blokadę w kręgosłup. Niestety nie ma żadnej poprawy.
Zapraszam na konsultacje. Pobadamy, ocenimy, doradzimy...

Witam,
Zapraszam na zabiegi.

Pozdrawiam,
Andrzej Niemczyk
Zapraszam na wizytę. Spawdzimy sobie co da się zrobic. Proszę zabrac ze soba wyniki badań jezeli Pani jakies posiada. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam.
W takim wypadku zapraszam do spróbowania terapii manualnej i wdrożenia profilaktyki kręgosłupa aby wyleczyć przyczyny a nie skutki.
Pozdrawiam
Witam,
zazwyczaj w przypadku obrzęku, który towarzyszy protruzjom, oprócz terapii bardzo skuteczne okazuje się leczenie ostrzyknięciami (głównie sterydy). Pomagają one szybko znieść stany zapalne przynosząc ulgę w bólu, a przy okazji umożliwiając bardziej komfortowe warunki do ćwiczeń. Sirdalud to lek typowo rozluźniający, dla mięśni które ulegają napięciu w przypadku każdego schorzenia bólowego.
W przypadku przepuklin mających kontakt z korzeniami nerwowymi i wywołujących promieniujące do nóg bóle, warto skorzystać z terapii, która pomoże zcentralizować ból.

Na czym to polega?

Poprzez odpowiednie ćwiczenia, przepupkliny zmniejszają swój ucisk na korzenie nerwowe, w czego konsekwencji ból się zmniejsza ( np. Jeśli wędrował do kolana, z biegiem terapii i ćwiczeń potem sięga tylko do pośladka, a na końcu zanika w miejscu wyjścia).
Najbardziej znaną terapią jest metoda McKenzie, myślę że warto spróbować poćwiczyć przeprosty, skorygować pozycję siedzącą, w celu sprawdzenia jej skuteczności w Pani/Pana przypadku.
Aby dostosować terapię wymagana jest odpowiednia diagnostyka, przeprowadzenie testów, bądź ocena wyników RTG, MR, która dają najlepszy obraz toczącego się schorzenia.

W razie pytam zachęcam do kontaktu i konsultacji telefonicznej, bądź mailowej

www PhysioArt.pl
kontakt@physioart. pl

pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Witam serdecznie,
Proszę pamiętać, że wpuszczenie leku w jakiejkolwiek postaci nie jest wyleczeniem dolegliwości a jedynie walką ze skutkiem a w tym przypadku ze słabym rezultatem. Terapia manualna powinna Pani/u pomóc. Preferowałbym rozwagę w doborze odpowiedniego terapeuty. Proszę pamiętać że operacja to ostateczność a my jako terapeuci potrafimy naprawdę prowadzić efektywną walkę z bólem i dolegliwościami. Zalecałbym spotkanie i umówienie się na wizytę.

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Witam, to co Pani pisze to ewidentna dyskopatia. Blokada na to nie pomoże tylko wizyta u fizjoterapeuty, który zdiagnozuje dokładnie problem. Ewentualnie może to być też problem z stawem krzyżowo - biodrowym co tłumaczyłoby brak poprawy.