Problemy z szyją

10 odpowiedzi
Dzień dobry.
PIszę w nietypowej sprawie. Trzy dni temu ugryzł mnie chłopak w szyję.Śladu nie ma a ból nadal jest( przy dotykaniu większy a w stanie spoczynku mniejszy). Ból występuje powyżej miejsca ugryzienia.
Czy to może być zator tętnicy szyjnej i czy mógł wytworzyć się skrzep.
Proszę o odpowiedź.
Dzień Dobry. Niestety bez badania nie potrafię odpowiedziec na powyższe pytania. Zator tętnicy szyjnej raczej nie.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka

Niestety w ślinie ludzkiej są beztlenowce i takie ugryzienia mogą wywołać zakażenia. Ponownie - takie sprawy nie są do rozwiązania na forum internetowym ale w gabinecie lekarskim
Dzień dobry. Ryzyko takiego powikłania jest mało prawdopodobne. Definitywnie można je wykluczyć w badaniu USGDoppler, na które mogę zaprosić jeszcze w tym tygodniu. Pozdrawiam
Szanowna Pani, proszę się nie martwić. To na pewno nie jest zator tętnicy szyjnej. Gdyby tak było już by Pani nie żyła. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Wszystko może się zdarzyć podczas urazu. Powinien to miejsce ocenić chirurg. Pozdrawiam serdecznie.
Nie to na pewno nie jest zator tętnicy szyjnej.
Jeżeli tak by było (z tętnicą) to już by Pani miała udar :). Dla pewności (co do żyły) proszę zrobić Doppler. Pozdrawiam
Szanowna Pani,

Nie, raczej nie może to być zator tętnicy szyjnej. Leki p/bólowe, ewentualnie maść z NLPZ powinny załatwić doraźnie sprawę. Warto sprawdzić, jak chłopak reaguje na czosnek i wodę święconą oraz czy widać jego odbicie w lustrze.

Z poważaniem
dr Michał Lewandowicz
Na odległość nie jestem w stanie pomóc.
Ból wywołany jest zapewne urazem. Jest mało prawdopodobne by doszło do urazu tętnicy szyjnej gdyż jest ona położona głęboko i nie jest łatwo ją uszkodzić ugryzieniem, szczególnie że pisze Pani że nie ma śladu po ugryzieniu. Myślę że po kilku dniach ból minie. Pozdrawiam