Problemy w podrużowaniu

3 odpowiedzi
Od pewnego czasu mam problemy w podróży i nie ma znaczenia czy to jest autobus czy samochód.
Choruje na epilepsje, i i mam problemy z oczami tzn. mam zdiagnozowaną dysfunkcje gruczołów Meiboma.
Pare lat wcześniej chorowałam na chorobe lokomocyjną.
Na chorobe lokomocyjną zarzywałam Lokomotiv 2 tabletki w podróży.
Teraz w podróży mam problemy z oczami czyli mam oczopląz i czuje się tak jakby była w kosmosie.
Proszę o informacje jak poradzić sobie z tym w podróży.Problemy w podrużowaniu
Dzień dobry. Choroba lokomocyjna najczęściej pojawia się w dzieciństwie, w miarę dojrzewania objawy znikają, ale w późniejszym wieku znów mogą dać znać o sobie. Choroba lokomocyjna nie jest w istocie chorobą, tylko nadwrażliwością błędników na stymulację kinetyczną. Padaczka może towarzyszyć chorobie lokomocyjnej, nie jest jednak jej przyczyną (i na odwrót), zaburzenia gruczołów Meiboma również nie powodują zaburzeń podczas podróżowania. Z założenia objawy znikają podczas kierowania pojazdem, ale mogą być obecne kiedy jest Pani pasażerem. Jako pasażer należy unikać sytuacji skupiania wzroku w jednym pkt (książka, telefon, tablet). Jeśli to nie wystarcza mogą być konieczne ćwiczenia usprawniające - oczywiście po wykonaniu właściwej diagnostyki otoneurologicznej (m.in. VNG)
Pozdrawiam

Witam, wskazana jest konsultacja laryngologiczna z dokładnym badaniem laryngologicznym. Zapraszam
Witam serdecznie.
Proponuję wykonać badanie błędnika (VNG) - w zależności do wyniku badania istnieje możliwość ukierunkowania dalszego postępowania.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl