Problem ze sztywnością penisa

6 odpowiedzi
Witam. Mam 23 lata i pewien krępujący problem z seksem. Nie mam problemów, aby mój penis stawał , natomiast gdy próbuję go wsadzić do pochwy mojej dziewczyny, napotykam problem, jak by nie był on wystarczająco twardy. Sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie. Wcześnie nie miałem tego typu kontaktów z kobietami. Czym to może być spowodowane ? Do jakiego lekarza powinienem się zgłosić, aby uzyskać więcej informacji ?
Lęk przed penetracja u młodego mężczyzny to nić nowego. na początek proponuje jakiś wspomagacz erekcji. Problem jest prawdopodobnie w przyzwyczajeniach masturbacyjnych. Zapraszam na wizytę do mojego gabinetu.

Jeśli penis jest w stanie wzwodu i jest to "pełny" wzwód, np. po przebudzeniu, albo w trakcie masturbacji, to wstępnie można wykluczyć medyczne i fizyczne pochodzenie opisywanego problemu. Jeśli wzwód zanika w trakcie próby rozpoczęcia stosunku, można mówić o psychologicznym pochodzeniu Pana kłopotu (np. stres). Jeśli natomiast twardość penisa jest niezmienna, ale jest kłopot z wprowadzeniem go do pochwy partnerki, można zastanowić się, czy przyczyna nie leży po jej stronie. Jeśli więc widzi Pan, że penis w ogóle nie uzyskuje pełnej twardości, proszę zwrócić się do urologa. Jeśli istnieje możliwość, że trudność z seksem jest u partnerki, może ona omówić tę sprawę ze swoim ginekologiem. Jeśli ze strony medycznej wszystko jest w porządku, ale problem nadal występuje, proszę zwrócić się do psychologa-seksuologa (na początku dobrze jest wybrać się na konsultację dla par). Pozdrawiam!
WItam. Wystarczy wizyta u seksuologa. Trzeba na początek podczas wizyty doprecyzować, czy ten problem leży po Pana stronie (zaburzenia wzwodu) czy po stronie partnerki (np zaciśnięte mięśnie, gruba błona dziewicza) lub wynika ze stosowania nieprawidłowej techniki.
Dobry wieczór,
sytuacja którą Pan opisuje może wynikać z lęku. Aby obniżyć jego poziom proponuję udać się na wizytę do seksuologa lub psychiatry. Na wizycie specjalista podejmie decyzję, czy konieczne jest wprowadzenie ewentualnie leku.
Pozdrawiam
W młodym wieku większość problemów z wzwodem ma tło psychogenne.Dla tej grupy dysfunkcji typowe jest ,że brak erekcji czy częściowa erekcja pojawia się przy próbie podjęcia stosunku, zaś w innych sytuacjach może się nie pojawiać np w czasie masturbacji, pieszczot.Przyczyny mogą być różne, z pozoru błahe ale też i poważne. Wskaże na niektóre z nich- przemęczenie, kłopoty zawodowe, nierozwiązane konflikty z ludźmi, niewyrażone uczucia żalu, rozczarowania czy złości do partnerki,lęk przed współżyciem,niska samoocena w roli seksualnej , nieuświadomione poczucie zagrożenia wobec partnerki stres wynikający z
zadaniowego podejścia do seksu. Być może w wyniku doświadczanych niepowodzeń Pana uwaga w czasie aktywności seksualnej skupia się na problemie i pojawia się lęk przed kolejnym niepowodzeniem.Może dojść do utrwalenia reakcji nerwicowej pod postacią osłabienia wzwodu prącia.Reakcja lękowa nakłada się na napięcie związane z podnieceniem seksualnym i w ten sposób osłabia jego siłę. Trudno jednak wskazać na pańskie przyczyny kłopotów ze sprawnością seksualną. Potrzebny jest bardziej szczegółowy wywiad.Ale jest tak ,że przy kontaktach seksualnych z nową atrakcyjną partnerką mają prawo wystąpić sytuacyjne, przejściowe kłopoty z erekcją.Poza tym każdy mężczyzna nawet młody podlega rytmom biologicznym- dobowym,tygodniowym, hormonalnym itp. Może mieć po prostu gorsze dni i reaguje zanikiem wzwodu. Właściwym rozwiązaniem będzie wizyta u seksuologa psychologa, seksuologa psychoterapeuty lub lekarza seksuologa , który może zaproponować Panu wykonanie niezbędnych badań by wykluczyć tło organiczne albo skieruje na psychoterapię.
Być może nie jest to problem Pana, tylko Partnerki. Jeśli jest Pan z Krakowa lub okolic, to proponuję rozważenie wizyty u lekarza seksuologa, w Krakowie przyjmuje dr A.Sipiński (przyjmuje też w Katowicach). Jestem przekonany, że pomoże Panu/Wam rozwiązać problem.
Nie radzę zażywać reklamowanych "cudownych" preparatów " na potencję", nie tędy droga do rozwiązania tego typu problemów. Pozdrawiam Pana. JW, blog seksuologia.com, Poznań. marzec 2017.