Problem z przodu kolana podczas chodzenia, po ćwiczeniach po artroskopii, jak go rozwiązać i co to m

10 odpowiedzi
Problem z przodu kolana podczas chodzenia, po ćwiczeniach po artroskopii, jak go rozwiązać i co to może być?
Wszystko zależy od czasu jaki minął po operacji oraz od tego czy nie za silne ćwiczenia zostały dobrane. Mięsień, struktury mogą być podrażnione, osłabione co może powodować ból. Ciężko na odległość postawić diagnozę bez przetestowania pacjenta. Za mało mam informacji.

Witam,tego typu dolegliwości są charakterystyczne po zabiegach operacyjnych.Najczęściej problem tkwi w zaburzeniach mechaniki stawu rzepkowo-udowego.Moze być to spowodowane nieprawidłowym stereotypem chodu.Proszę udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty,aby prawidłowo zidentyfikować problem.
Zaburzenia typowe dla problemów w stawie rzepkowo - udowym. Zalecena deliatkne rozciąganie i rollowanie przedniej i przednio-bocznej części uda.

Pozdrawiam
Najbezpieczniej będzie udać sie do fizjoterapeuty aby mógł on Panią przebadać i ocenić problem. Faktycznie lokalizacja bólu może wskazywać na staw rzepkowo-udowy ale dokładnie co i gdzie drażni receptory bólowe będzie można powiedzieć po badaniu.
Oprócz cwiczeń wskazana by była terapia manualna z fizjoterapeutą, aby rozluźniac struktury wokół kolana, a także postawic diagnozę holistyczną, czyli spojrzec globalnie na cały układ ruchu. Pozdrawiam
Artroskopia stwarza możliwość dokładnej diagnostyki śródstawowej nie daje możliwości oceny biomechaniki stawu, Takie badanie (badanie funkkcjonalne) przeprowadzi fizjoterapeuta. Stosownie do przyczyny dobierze odpowiednie ćwiczenia, zmobilizuje manualnie, odbarczy.
Wszystko zależy od czasu po operacji i dokładnej lokalizacji bólu oraz okoliczności wystepowania; zgadzam się z poprzednikami- nie da rady nic sensowniejszego polecić jak wizytę diagnostyczną i terapię u fizjoterapeuty. To ważne, żeby na własna rękę nie zrobić sobie krzywdy, szkoda byłoby tej operacji,
Za mało danych, należy zbadań kolano fizykalnie. Przy artroskopii powinien być opis. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.
Zwykle tego typu objawy opisują osoby borykające się z problemem stawu rzepkowo-udowego. Dobrze byłoby to sprawdzić w badaniu klinicznym i funkcjonalnym na konsultacji u fizjoterapeuty lub ortopedy, biorąc pod uwagę czego dotyczyła artroskopia.
Często prawidłowe rozluźnianie i rozciąganie mięśni przodu uda zmniejsza dolegliwości.