Problem z erekcją

7 odpowiedzi
Witam. Mam 18 lat i od pewnego czasu współżyję z dziewczyną. Mój problem polega na tym, iż nie potrafię utrzymać silnej, pełnej erekcji. Podczas, gdy penis jest jeszcze w spodniach, czuję jak twardnieje, czasem nawet osiąga pełną erekcję. Problem polega na tym, iż gdy partnerka zabiera się za grę wstępną, erekcja szybko słabnie, a penis staje się miękki. Moja partnerka jest śliczną, pociągającą kobietą. Nie robi podczas tego nic, co byłoby nieprzyjemne. Dodam jeszcze, iż przyjemność także nie jest powalająca, a ja mam wrażenie, że mój penis jest mało czuły na jakiekolwiek bodźce.
Witam Cię,
przyczyną może być blokada psychiczna przed oddaniem dziewczynie kontroli nad Twoim ciałem. Może towarzyszyć Ci również stres, który skutecznie obniża jakość erekcji. Jeśli raz zdarzyło Ci się, że erekcja zaczęła słabnąć, przy każdym kolejnym razie zaczynasz się zastanawiać czy tym razem będzie tak samo. To generuje stres, który negatywnie wpływa na utrzymanie wzwodu.
Spróbuj przez kilka razy pominąć grę wstępną i to Ty skup się na partnerce albo
poproś ją o pieszczot w trakcie stosunku. Nabierz pewności siebie, pozbądź się niepotrzebnego stresu. Wielu młodych mężczyzn bardzo się stresuje na początku swojego życia seksualnego i powiem Ci, że zupełnie niepotrzebnie!
Trzymam za Ciebie kciuki!

Dzień dobry, Pana opis wskazywałby na trudności z utrzymaniem wzwodu o charakterze sytuacyjnym. Powodów na tego rodzaju trudności może być bardzo wiele. Wielu młodych mężczyzn niepokoją objawy słabnięcia siły erekcji, które najczęściej są związane z przeżywanym stresem I towarzyszącym temu napięciem, które nie pozwala w pełni oddać się chwili. Młodzi kochankowie często też mogą się obawiać kompromitacji czy zawodu, a to zupełnie niepotrzebnie! Sprawy pożycia seksualnego nazywa są niekiedy sztuką kochania - warto o tym pamiętać, że każdy talent można rozwijać! Gdyby niepokój się nasilał a sytuacja pozostawała niezmienna, zapraszam na konsultację. Pozdrawiam
Wskazana jest ocena stanu hormonalne i dokładne zebranie wywiadu seksuologicznego: masturbacja, znaczy nocne i wywody poranne. Dopiero po całościowej ocenie możliwe jest leczenie.
Jeśli sytuacja nie ulega poprawie, to lepiej odwiedzić specjalistę lekarza seksuologa.
We Wrocławiu jest to Dr A.Sipiński oraz Poradnia Justyna. Rokowanie w takich sytuacjach jest korzystne.
Radzę unikać pobierania na własną rękę reklamowanych preparatów bez recepty. Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. 5/17
Dzień dobry Panu,
z krótkiego opisu wynika, że problemy erekcją wynikają prawdopodobnie z nieuświadomionego lęku lub mogą mieć podłoże medyczne. Proponuję, żeby wyeliminować chorobowe zaburzenie erekcji, zrobić badania: morfologię krwi, cukier, testosteron, prolaktynę, TSH. Jeśli będą poza normą konieczna będzie wizyta u internisty lub endokrynologa. Natomiast, jeśli w normie proszę skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty/psychologa seksuologa albo w aptece zaopatrzyć się w dostępny bez recepty lek na zaburzenia erekcji i wykorzystać go przy kolejnym spotkaniu z dziewczyną. Kontrolę nad erekcją przejmie lek, a Pan będzie mógł się skupić na dziewczynie, na odczuciach z ciała, smaku i zapachu, itp. Proszę zastosować tylko raz.
Życzę powodzenia!
Dziękuję za zaufanie,
Sądzę, że problem jest związany ze stresem przede wszystkim. Współżycie nie jest zadaniem a droga do spełnienia się i przyjemności. Każde inne nastawienie może spowodować odwrócenie uwagi od tego najważniejszego celu.
Pan jest młody a zdolność do pełnej satysfakcji z seksem jest sprawa wyuczona i związana jest z poczuciem pewności siebie.
Proszę spróbować skupić się na przeżycie i na wspólne obcowanie z dziewczyną a problem będzie rozwiązany.
Pozdrawiam
Dzień dobry, przyczyny zaburzeń erekcji mogą mieć podłoże biologiczne i psychologiczne. W celu wykluczenia przyczyn biologicznych niezbędna jest wizyta u lekarza urologa i wykonanie zleconych badań. Jeśli zdrowotnie jest wszystko w porządku, przyczyna leży w psychice - stres, lęk przed oceną, zadaniowe podejście do seksu. Wtedy niezbędna jest konsultacja u seksuologa, aby rozpoznać czynniki uruchamiające trudności z erekcją. Pozdrawiam serdecznie. Ewa Krawczyńska