Problem opadającej stopy.

5 odpowiedzi
Przecięty nerw strzałkowy, w I operacji zblizony - nie podjął funkcji. W kolejnej operacji (w m-cu VII 2015) połączony przeszczepem kablowym przez neurochirurga. Obecnie po kontroli czucie i odruchy są prawidłowe. Palce stopy idą w dół, a do góry się nie podnoszą. Lekarz twierdzi, że to wina psychiki. Dodam jeszcze, że rehabilitacja prowadzona jest prawie non stop.
Słowa ,,obecnie po kontroli czucie i odruchy prawidłowe" sugerują, że przed przeszczepem kablowym ich nie było? A jeżeli tak, to rzeczywiście jest lepiej, czyli neurochirurg wykonał bardzo dobrą robotę. Natomiast co do niemożności unoszenia palców stóp. Prawdopodobnie nie podjęła funkcji jedna z części nerwu strzałkowego, tzw. gałąź głęboka, która odpowiada za unerwienie mięśni prostowników. Konieczne jest systematyczna dalsza rehabilitacja, ponieważ regeneracja nerwów trwa niekiedy baaardzo długo. Można ew. rozważyć badania neurofizjologiczne, takie jak np. EMG. Życzę powrotu pełnej funkcji nerwu. Andrzej Żytkowski

Nie znam historii szczegółów zabiegu. Może problem leży w nieprawidłowej funkcji mięśnia. Proponuję zastosować klawiterapię plus ćwiczenia oraz zachęcam do umówienia się na konsultację celem zapoznania się z dokumentacją medyczną. Pozdrawiam
Witam. Nie ukrywam, ze regeneracja nerwu trwa dosyć długo. Czy wykonane zostało badanie przewodnictwa nerwowego? Mogę zaproponować neuromobolizacje nerwu, ćwiczenia z wykorzystaniem mocnych irradiacji dla kończyny i innych metod neurologicznych. Proponuje porównać terapie u mnie czy jest Taka sama lub zbliżona do obecnie prowadzonej dla porównania.
Witam, nerw strzałkowy posiada zarówno gałązki ruchowe jak i czuciowe. Wydaje się, że jeśli czucie i odruchy są prawidłowe to tylko kwestia czasu kiedy funkcje ruchowe wrócą do normy - myślę, że czas jest tu kluczowy, być może potrzeba go nieco więcej na pełną regenerację nerwu. Jeśli lekarz twierdzi, że wszystko jest pod kontrolą to należy mu zaufać. Dochodzi jeszcze kwestia rehabilitacji - nerw musi być mobilizowany we wszelki możliwy sposób, wymaga intensywnej stymulacji. Pozdrawiam
Dobry wieczór,
z pewnością wszystko zależy od tego jak poważny był uraz początkowy i kwestia czasu, który upłynął do udanego przeszczepu kablowego. Nerwy regenerują się dosyć wolno i wymagają intensywnej rehabilitacji. Jeśli podstawowe odruchy neurologiczne są prawidłowe, najwyraźniej wymaga to więcej czasu.

Zakładam, że rehabilitacja prowadzona jest prawidłowo, więc radzę uzbroić się w cierpliwość absolutnie nie poddawać tylko cały czas pracować nad tymi ruchami, może dodatkowo zastosować elektrostymulację dla wymuszenia napięć mięśniowych podudzia.

Gdyby był(a) Pan(i) zainteresowana dokładniejszą konsultacją zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź mailowo.

www. PhysioArt.pl

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski