problem emocjonalny

26 odpowiedzi
Błagam pomocy boje się ludzi i rozmowy z nimi,przy każdej rozmowie bardzo się stresuje. Dlaczego tak jest?
Żeby odpowiedzieć na to pytanie, a właściwie pomóc Pani/Panu ją odnaleźć, musiałabym poznać Pani/Pana historię, doświadczenia, emocje przeżywane przez Panią/Pana podczas rozmowy.. Może rozważy Pani/Pan konsultację u psychoterapeuty lub podjęcie psychoterapii? Pozdrawiam.

Witam .Pojawiły się silne lęki .Powodów może być kilka. Nie mam informacji czy wcześniej były takie objawy? Możę to być związane z sytuacją ,która jest trudna i się w niej znaleźliśmy ( przez dłuższy czas ,czyli przewlekły stres)lub zwyczajnie zmieniła się chemia mózgu ,co spowodowało osłabienie neuroprzekaźników i przepływu seretoniny w mózgu. To czasami jest również genetyczne.Na pewno warto skonsultować się osobiście lub na skypie . Zapraszam serdecznie do kontaktu .Małgorzata Zdunek.
Sugeruję wizytę: - 60 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wydaje się, że bez konsultacji z psychologiem, czy z psychiatrą trudno będzie rozwiązać problem, czy odpowiedzieć na zadane przez Pana/Panią pytanie. Potrzebna jest specjalistyczna diagnoza i terapia. Rozumiem, że w sytuacji lęku przed kontaktem z ludźmi i stresu przed rozmową, to nie jest łatwe zadanie, jednak może stanowić pierwszy krok na drodze do uzyskania pomocy. Proszę sprawdzić, kto z najbliższego otoczenia mógłby dla Pana/Pani stanowić wsparcie i towarzyszyć Panu/Pani w drodze na spotkanie ze specjalistą. Trzymam kciuki!
Witam serdecznie, należałoby się temu przyjrzeć, co jest powodem takiego stanu rzeczy, czy to objawy lękowe, czy nadmierna nieśmiałość, a może jest jeszcze inny powód.
W takich sytuacjach pomaga psychoterapia, albo farmakologia, która usuwa najczęściej objaw , a nie przyczynę. Polecam psychoterapię, życzę szybkiego powrotu do zdrowia:)
Witam,
Powodów lęków społecznych może być kilka. Od niskiej samooceny począwszy poprzez urazy związane z traumatycznymi wydarzeniami, aż po fobie społeczne i inne.
Niestety mam za mało informacji, żeby nawet w przybliżeniu podać przyczynę wspomnianych lęków.
Bardzo zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą. Dobrą formą leczenia lęków jest psychoterapia poznawczo-behawioralna lub integracyjna.
Trzymam kciuki!
Dzień dobry. Na pytanie dlaczego tak jest istnieje mnóstwo odpowiedzi. U każdego, kto ma taki problem odpowiedź jest inna. Jeśli chce Pani/Pan pomocy to trzeba pójść na konsultację do psychologa i wspólnie rozeznać ten kłopot. Samotne rozmyślanie na ten temat czy szukanie uniwersalnych rozwiązań w poradnikach czy w internecie nie przyniesie poprawy. To są często problemy wymagające psychoterapii a czasem też leków. Zachęcam do umówienia się (to można zrobić internetowo na tym portalu) i pójść na konsultację.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz
Zadanie sobie pytania "dlaczego", np. czuję lęk? - to dobry pierwszy krok.
Bardzo współczuję. Bardzo trudno jest żyć w ciągłym stresie. Niestety nie mogę udzielić konkretnej odpowiedzi, bo przyczyn takiego stanu może być niezliczenie wiele. Sądzę jednak, że bez fachowej pomocy się nie obejdzie. Proszę rozważyć udanie się do specjalisty. Pozdrawiam
Witam, niestety troche za malo informacji aby postawić diagnozę zresztą na podstawie opisu nie diagnozujemy. Ponieważ jednak symptomy, ktore Pani opisala wystepuja m.innymi przy fobii spolecznej radzilbym jak najszybciej zrobic sobie termin u psychoterapeuty. Jezeli jest Pani z warszawy to zapraszam do mnie jeszcze w tym tygodniu. Pozdrawiam
Żeby uzyskać profesjonalną i skuteczną pomoc, proszę się udać na bezpośrednią konsultację psychologiczną. To będzie pierwszy krok do zmiany lękowej (unikającej) postawy, która zbudowana jest z wielu czynników, które należy odnaleźć, nazwać, poznać, a potem zacząć z tą wiedzą przeformułowywać przekonania i zachowania. Powodzenia:)
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Powodów dla których odczuwane są przedstawione objawy może być dużo. Zachęcam do wizyty u psychologa czy psychoterapeuty aby razem z nim przyjrzeć się zaistniałym trudnościom.
Bardzo często powodem tego rodzaju lęku przed kontaktem z innymi ludźmi są bolesne doświadczenia relacyjne z przeszłości. Szczególnie z ważnymi dla nas osobami w życiu jak np. rodzicami lub najblizszym otoczeniem na wczesnych etapach życia. Wymaga to jednak rzetelnego przyjrzenia się swoim osobistym doświadczeniom relacji od początku życia. Sugeruje i zachęcam do podjęcia konsultacji z terapeutą żeby przyjrzeć się tej sprawie. Pozdrawiam - Krzysztof Pawluszko
Witam, w celu określenia przyczyn problemu, a tym samym opracowania planu pomocy (terapii) konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Na podstawie podanych informacji trudno jest stwierdzić, dlaczego Pan/Pani boi się ludzi i stresuje podczas rozmów z nimi. Można jedynie podejrzewać, iż jest to problem z kręgu zaburzeń lękowych. Zachęcam zatem do bezpośredniego kontaktu z psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Z poważaniem Justyna Krupa-Burkiewicz
Odpowiedzi na to pytanie warto poszukać w bezpiecznym i uważnym kontakcie terapeutycznym. Trudność polega na tym, że to Pan tylko może podjąć decyzję o rozpoczęciu terapii. Z pomocą psychoterapeuty będzie Pan mógł przyjrzeć się nie tylko temu dlaczego w Pana relacjach z ludźmi jest tak jak jest. Co sprawia, że przeżywa Pan takie lęki i trudności, ale przede wszystkim, w jaki sposób Pan o sobie samym myśli i co w relacjach odczuwa Pan jako zagrażające i zawstydzające. Z pewnością nie musi Pan dalej cierpieć, ograniczając swoje kontakty z ludźmi. Uczucie lęku i wstydu w relacjach to dla bardzo wielu osób ogromna życiowa trudność i przez to wystarczający powód do podjęcia psychoterapii. Ona przecież właśnie po to jest, żeby przywrócić pełnię życia i jego radość, która płynie z dobrych relacji z innymi. Każda podróż (nie tylko krótka) zaczyna się jednak od pierwszego kroku. Trzymam kciuki za Pana decyzję. Już się Pan odważył nazwać to co się dzieje i szukać pomocy. To dobry początek :-) Pozdrawiam, serdecznie, Czarek Repelewicz
Nie ma innego sposobu jak tylko zbadać z czym ten lęk jest związany, kiedy się zaczął itp. Żeby móc skorzystać z pomocy psychoterapeuty, trzeba odważyć się porozmawiać otwarcie o swoich sprawach. Życzę powodzenia.
Dzień dobry,

Nie pisze Pan/i wiele o swoich objawach. Być może dobrym rozwiązaniem byłaby konsultacja psychologiczna, podczas której (wspólnie z terapeutą) miałby/aby Pan/i okazję odkryć, z jakiego powodu przeżywa Pan/i dyskomfort, odczuwa napięcie w towarzystwie innych ludzi/ podczas rozmowy z nimi.

Jedną z możliwości (dość popularną w naszym społeczeństwie) są zaburzenia lękowe. W tym wypadku – fobia społeczna:
portal.abczdrowie.pl/fobie-spoleczne

Pomocna mogłaby się tu okazać psychoterapia. Niemniej zachęcam najpierw do udania się na wcześniej wspomnianą konsultację, na której należałoby najpierw ustalić, z czym dokładnie jest związana Pana/i trudność.

Życzę powodzenia, a w razie dalszych wątpliwości – pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mieszkowska
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
Opisany objaw moze miec bardzo wiele przyczyn. Zeby wyjasnic ich geneze potrzeba duzo wiecej informacji.
Pozdrawiam
Witam,
przyczyn lęków i fobii społecznych jest wiele. W momencie gdy doświadczane objawy są tak silne, że powodują znaczne utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu, konieczna jest współpraca zarówno z lekarzem psychiatrą, który ustawi odpowiednie leczenie farmakologiczne i z psychoterapeutą, który pomoże dojrzeć przyczyny lęku oraz pomoże znaleźć nowe sposoby radzenia sobie z sytuacjami trudnymi.

Pozdrawiam
Z opisu problem wyglada na zaburzenia lękowe wywołane nadmiernym, chemicznym stresem. Zalecam konsultacje u lekarza psychiatry w celu doboru leków które pomogą wstępnie obniżyć lęķ i będą wspomagające w trakcie terapii. Psychoterapia w takiej sytuacji jest niezbędna należy poszukać psychologa w swojej okolicy i zapisać się na wizytę.
Życzę dużo wytrwałości i zdrowia
Może być wiele powodów takiego stanu rzeczy. Opis objawu oraz samego problemu jest bardzo skromny. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą.
Trudno wprost i rzeczowo odpowiedzieć na pytanie bez dokładniejszej znajomości sytuacji. Przyczyn może być bardzo wiele (obniżenie nastroju, lęk społeczny, brak wiary w siebie, itd.)
i dlatego w takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z konsultacji psychoterapeutycznej w celu ustalenia przyczyn i właściwego postępowania. Dlatego warto działać.
Fobia społeczna to zaburzenie lękowe z grupy zaburzeń nerwicowych. Efektywna w pracy będzie tu psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym z systematyczną desensytyzacją i wygaszaniem reakcji. Proponowałbym w terapii odpowiedni trening i zmianę sposobu myślenia. Na pewno jest to problem do pokonania z życiem wolnym od lęku. Działa na zasadzie błędnego koła objawów dlatego wskazana fachowa pomoc bez tracenia czasu na bzdurne poradniki.
Dzień dobry,
Przepraszam za późną odpowiedź, z opóźnieniem dostaję te wiadomości. Trudno mi coś powiedzieć o przyczynie Pani / Pana problemu, gdyż nie znam całego kontekstu. Najlepiej będzie umówić się na konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą, na której specjalista może spojrzeć z boku na ten problem i pomoże dokonać wyboru, czy potrzebna jest terapia lub leczenie farmakologiczne.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Dobry wieczór. Na postawione pytanie nie ma jednaznacznej odpowiedzi. Można jednak spróbować uzyskać większy wgląd dzięki psychoterapii. Pozdrawiam.
Witam,
Może towarzyszyć Pani/u lęk społeczny który wynika z psychicznego trudnego przeżycia w przeszłości, we wczesnym dzieciństwie czy też późniejszym życiu (trauma). Aby to ustalić i mieć pewność trzeba udać się do psychoterapeuty który w toku życzliwej rozmowy, w atmosferze poufności może poznać Panią/a bliżej. Specjalista dopyta o objawy, poglądy, rozezna się w życiorysie i na tej podstawie będzię w stanie postawić diagnozę. Następnie tez może wskazać sposoby pokonania leku w toku terapii.
Radzę nie zwlekać dłużej i dać sobie pomóc udając się do specjalisty.
Dzień dobry,
Opisane trudności mogą budzić Pańskie obawy. Myślę, że w tym przypadku wskazana byłaby psychoterapia. Podczas wizyt odkryje Pan/Pani podłoże lęku i będzie mieć możliwość pracy zarówno nad objawami jak i przyczynami tego stanu.