Powikłania po zwichnięciu stawu łokciowego: wystąpienie przykurczu oraz drętwienie stawu.

2 odpowiedzi
Witam w roku 2012 doznałem zwichnięcia stawu łokciowego w lewej ręce. W szpitalu w Łodzi zostało wykonane w znieczuleniu ogólnym nastawienie ręki. Po licznych rehabilitacjach ręka nie wróciła do pełnej sprawności jest duży przykurcz brakuje jakiś 10-15.Po wielu konsultacjach lekarzy z Konina nie wiedzieli w jaki sposób mi pomóc jedynym rozwiązaniem było by usunięcie przykurczu operacyjnie pod warunkiem, że będzie ból w łokciu. W roku 2013 także skontaktowałem się z chirurgiem ręki z Poznania z dr. Długoszem także podzielił zdanie lekarzy w/w i dostałem skierowanie do szpitala na operacje nie podszedłem na nią ponieważ nie odczuwałem dolegliwości bólowych. Od niedawna pojawiły się dolegliwości niestety typu drętwienie stawu od wewnętrznej strony łokcia promieniuje on aż do dłoni. Starałem się brać magnes bo myślałem, że jest to nie dobór witamin mimo suplementów ból jest oraz drętwienie pozostało. Niemożliwa mi to w pewnym sensie funkcjonowanie w życiu codziennym w życiu zawodowym pytanie doktorze czy jest jeszcze możliwość, że ręka wróci do sprawności i czy jest sens poddawać się operacji? Pozdrawiam
Dzień dobry,
Uraz, którego Pan doznał, jest bardzo ciężki. Leczenie operacyjne może nie przynieść ulgi we wszystkich dolegliwościach i niesie ze sobą duże ryzyko powikłań. Aby rozważyć za i przeciw leczenia operacyjnego - wskazana jest wizyta u specjalisty zajmującego się chirurgią stawu łokciowego. Życzę wszystkiego dobrego!

Dolegliwości bólowe które Pan opisuje aktualnie najprawdopodobniej wynikają z "podrażnienia" nerwu łokciowego. Przykurcz 10-15 stopni nie jest przykurczem wbrew pozorom dużym - kończyna górna jest funkcjonalna. Natomiast dolegliwosci z nerwu łokciowego, można próbować leczyć albo zachowawczo, albo operacyjnie
Rozważania szczegółowe na temat Pańskiego problemu są możliwe po aktualnej ocenie stanu fizycznego (konsultacja ortopedyczna)
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.