Potrzebuje rzetelnej informacji dotyczącej porodu w przypadku zwyrodnienia stawów biodrowych. Jestem

5 odpowiedzi
Potrzebuje rzetelnej informacji dotyczącej porodu w przypadku zwyrodnienia stawów biodrowych. Jestem zakwalifikowana do alloplastyki jednego ze stawów, mam martwicę oraz osteopenię. Mój stan nie pozwala mi na odwiedzenie lewej nogi. Czy poród naturalny w jakiejś innej pozycji jest w moim przypadku możliwy? Czy taki poród może pogorszyć mój stan?
Pozdrawiam
raczej odradzam porod naturalny . moze pogorszyc stan biodra .
PZDR

Należy decydować się na planowe rozwiązanie ciąży przez cesarskie cięcie. Każda dysfunkcja w obrębie stawów biodrowych może stanowić przeszkodę podczas porodu naturalnego, zatrzymać lub spowolnić akcję porodową, co może stanowić zagrożenie zarówno dla dziecka jak i rodzącej
Pytanie o pozycje podczas porodu powinno zostać skierowane do położników.
Zazwyczaj porób poprawia stan stawu biodrowego - zmniejsza się masa ciała, a wraz z tym obciążenia.

Podczas porodu z forsownym odwiedzeniem chorego stawu biodrowego może wystąpić silne zaostrzenie dolegliwości bólowych, które - jeśli wystąpi - będzie trudno leczyć po porodzie - ze względu na karmienie piersią (leki przenikają do pokarmu).

Piotr Staszczuk
Uwazam, ze powinna Pani powaznie rozwazyc ciecie cesarskie...wowczas, jesli bylyby problemy w trakcie porodu naturalnego (ktorego nie wyobrazam sobie przy ograniczonym odwiedzeniu w stawie
W Pani przypadku trudno bez badania ortopedycznego ocenić rokowanie lecz poród drogami natury prawdopodobnie może być utrudniony a także mieć negatywny wpływ na dolegliwości ze strony biodra.
Sugeruję wizytę: Wizyta kwalifikacyjna do zabiegu
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.