Poszukuję lekarza, dietetyka, specjalisty. Wczoraj trafiłam na SOR z ostrym przypadkiem alergii, na

3 odpowiedzi
Poszukuję lekarza, dietetyka, specjalisty.
Wczoraj trafiłam na SOR z ostrym przypadkiem alergii, najprawdopodobniej pokarmowej (choć to tylko moje przypuszczenia, przyczyna jest niemożliwa do odnalezienia, osobiście stawiam na sezam lub tuńczyka - ok. 40 minut przed incydentem jadłam sushi). Pokrzywka, silne opuchnięcia, w tym język, brzuch, dłonie. Po podaniu leków (Dexeven i clemastin) reakcja zaczęła ustępować. W kolejnym dniu zauważyłam, że moja skóra wygląda lepiej niż kiedykolwiek (na codzień zaczerwienienia, zapalenie mieszków włosowych na ramionach, liczne krostki) - myślę, że podane leki zablokowały coś, z czym mam kontakt na codzień. Dlatego właśnie potrzebuję pomocy z ustaleniem co się stało oraz ułożeniem diety pod moje potrzeby (najchętniej w systemie postu przerywanego, gdyż na takim żywieniu czuję się najlepiej).

Potwierdzone alergie:
trawy, żyto, brzoza, olcha, bylina, babka, farinae, pteronyssinus, alternaria
orzech laskowy
z badania food detective : kukurydza, migdały, mleko krowie, jajko, orzeszki ziemne, drożdże

W pakiecie nadwaga i wieloletnia anemia.

Najlepiej swego czasu czułam się na diecie paleo (ustawionej przez dietetyka), niestety z biegiem lat odeszła motywacja i czas na przygotowanie posiłków, oraz w systemie IF z okienkiem żywieniowym do 4 godzin.
Aktualnie odczulam się za pomocą Staloral 5 traw.
Na codzień jestem pod opieką trenera osobistego (regularne ćwiczenia 4 dni w tygodniu, w tym jedno z trenerem), jednak cały czas mam problem z dietą.

Co powinnam zrobić? Jakie testy wykonać? Czy jest ktoś, kto byłby w stanie mi pomóc?
Pozdrawiam serdecznie
W przypadku alergii wziewnych, na trawy należy wprowadzić dietę eliminującą alergeny krzyżowe, czyli takie, które nasilają objawy alergii wziewnej. W Pani przypadku będzie to sporo eliminacji, dlatego najlepiej, aby taką dietę zbilansował specjalista. Pozdrawiam, Justyna Jessa

Obecnie pyli brzoza, najczęściej krzyżowo do niej reagują owoce pestkowe, szczególnie jabłko, również gruszka. Trzeba wykluczyć je z diety, także sok jabłkowy stosowany do słodzenia produktów reklamowanych jako nie zawierające cukru. Można wdrożyć probiotyki, suplementy, zioła i dietę, które wspomogą regulację układu odpornościowego. W tej chwili możliwe są tylko konsultacje online. Pozdrawiam.
Proszę pilnie wprowadzić mikroflorę do jelita. To w pierwszej chwili chroni rozsiewanie się toksyn i grzybów oraz bakterii patogennych z tej części ciała. Suplementacja dobrą liofilizowana flora pilnie wskazana. D tego wprowadzić stopniowo kiszonki typu sok z kiszonej kapusty (nie kwaszonej), ogórków, a szczególnie z buraków. Wprowadzić więcej pożywienia z kiszonek jak marchewki, czosnki, rzodkiewki i inne kiszonki. Wprowadzić trochę kwaśnego mleka, kefiru, lecz bez przesady, nie za dużo. Uprościć pożywienia na bardziej nieturlane a nie przetworzone.
Pić dużo czystej wody, aby przepłukiwać jelito z patogenów i toksyn ale również cały organizm. Proszę jednak pamiętać, iż większość toksyn to toksyny tłuszcze. Zatem wprowadzenie odpowiednich tłuszczów do diety jest wprost wskazane. Chronią one błony komórkowe, z których są zbudowane przez patogenami i stanami zapalnymi, jak również działają przeciwzapalnie i skutecznie zastępują leki sterydowe tak w alergiach wziewnych jak i w astmie, przy okazji sprzyjając oczyszczaniu i regeneracji wątroby.
"Odpowiednie tłuszcze" to nie wszystkie tłuszcze.
Następnie proszę wprowadzić odpowiednie oczyszczanie jelita specjalnymi zielonymi formami błonników - w razie potrzeby, podam podczas konsultacji o co chodzi.
Dużo, dużo zielonych form chlorofilowych jest wskazane. Podam odpowiednią suplementację przeciwalergiczną i przeciwzapalną.
Obecnie w pierwszej kolejności proszę skupić się na przywrócenie mikroflory w jelicie, oczyszczeniu jelita z toksyn aby je udrożnić, kolejne odblokuje to kanał wątroby i będzie ona mogła rozpocząć proces wydalania toksyn. Dopiero po tym ruchy, limfa w organizmie zacznie się oczyszczać i ustąpią alergeny z całego organizmu, jak również z płuc, ze skóry. Do tego tłuszczone koniecznie "odpowiednie".